Ładowanie

Podziękowanie dla Rady Rodziców III LO i Stowarzyszenia Absolwentów Gdyńskiej Trójki – SAGT

Szanowni Państwo, właśnie został zakończony, pierwszy od 1963 roku (rok oddania do użytku obecnego budynku III LO), remont pomieszczeń pod sceną w szkolnej auli. Ci z Państwa, którzy organizowali, przed laty i w trwającym roku szkolnym, w naszej auli różne przedsięwzięcia (bardzo liczne: studniówki, bale gimnazjalne, bale charytatywne, koncerty muzyczne, wernisaże, olimpiady, konkursy, turnieje, inscenizacje teatralne, występy kabaretowe itd.) i mieli wątpliwą przyjemność korzystać z tych pomieszczeń z pewnością zauważą i docenią skalę oraz jakość zmian (por. zdjęcia ww pomieszczeń tuż po zakończeniu remontu). Położenia nowej podłogi, przebudowy toalety, czy wymiany schodów w pomieszczeniach pod sceną nie można byłoby wykonać, gdyby nie finansowe wsparcie Rodziców wpłacających systematycznie pieniądze na konto Rady Rodziców III LO w Gdyni, pozytywna decyzja Prezydium Rady Rodziców, a także wsparcie finansowe udzielone przez Stowarzyszenie Absolwentów Gdyńskiej Trójki – SAGT, na konto którego Absolwentki i Absolwenci oraz inni Przyjaciele Naszej Szkoły już od kilku lat wpłacają pieniądze przeznaczane na wspieranie edukacji uczniów w Gdyńskiej Trójce.

 

Szanowni Rodzice, Absolwentki i Absolwenci „Gdyńskiej Trójki”, pięknie Wam za to nieustanne wspieranie finansowe Naszej Szkoły dziękuję !

Bardzo gorąco zachęcam Wszystkich Rodziców i Opiekunów Prawnych Naszych Uczennic i Uczniów o wspieranie, nie tylko finansowe, Rady Rodziców. To właśnie dzięki funduszom Rady Rodziców można było przed wielu laty wybudować szatnię przy auli, przebudować szkolne toalety, wymienić wszystkie okna w całym budynku szkoły i w internacie, wybudować salę wielofunkcyjną w miejscu dawnej kotłowni, a także studio kulturystyczne w miejscu piwnicznych komórek. Dzięki tym wpłatom m.in. możliwe jest, również i w tym roku szkolnym, zatrudnienie pracownika ochrony, prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, stałe powiększanie książkowych zbiorów w szkolnej bibliotece, przeprowadzanie próbnych matur i prac klasowych (ksero) oraz realizowanie zakupów różnych pomocy dydaktycznych, w tym tak potrzebnego obecnie sprzętu komputerowego i oprogramowania. Nowa strona internetowa III LO w Gdyni, która niebawem będzie dostępna, również powstała dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców (e-mail: rr3logdynia@gmail.com.).

 

Szanowni Państwo, zbliża się kolejny okres rozliczania podatków, a tym samym szansa na pozyskanie przez SAGT – Stowarzyszenie Absolwentów Gdyńskiej Trójki nowych środków przekazywanych w ramach 1% podatku. W związku z tym bardzo serdecznie proszę Wszystkich Przyjaciół Gdyńskiej Trójki, w tym zwłaszcza Absolwentki i Absolwentów Naszej Szkoły, o dokonywanie wpłat na konto SAGT (więcej informacji o działalności SAGT znajduje się pod adresem https://www.sagt.pl/). Dzięki dotychczasowym wpłatom SAGT m.in. ufundowało już kilkakrotnie stypendia naukowe dla uczniów, w tym Stypendium im. Profesora Czesława Poznańskiego (matematyka) oraz Stypendium im. Profesor Danuty Szewczyk (język angielski). SAGT udziela również systematycznego wsparcia merytorycznego uczniom Naszej Szkoły m.in. w zakresie przyszłych studiów oraz kariery zawodowej w Polsce i poza jej granicami.

 

Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania Wiesław Kosakowski

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content