Ładowanie

Konkurs naukowy EXPLORY 2021

Ogólnopolski Konkurs Explory daje utalentowanym uczennicom oraz uczniom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Konkurs Explory składa się z trzech etapów: wstępnego-pierwszego, regionalnego i ogólnopolskiego.
W pierwszym etapie uczestnicy zgłaszają projekty za pośrednictwem formularza on-line zamieszczonego na stronie www.explory.pl. Najlepsze zgłoszone w tym etapie projekty przechodzą do etapu regionalnego.
W etapie regionalnym uczestnicy prezentują wyniki swoich badań na Regionalnych Festiwalach Naukowych Explory odbywających się w różnych miastach Polski w okresie wiosennym (marzec – czerwiec). W roku 2021 takie festiwale odbędą się we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi oraz w Olsztynie. Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do ostatniego etapu-ogólnopolskiego.
Ogólnopolski Finał Konkursu Explory’2021 odbędzie się jesienią (wrzesień/ październik) w ramach organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii wydarzenia – Gdynia Explory Week w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.
W etapie regionalnym spośród szkół Trójmiasta jedynie III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni będzie reprezentować Pomorze.

Aż siedem projektów naukowo-badawczych autorstwa uczniów Gdyńskiej Trójki (jeden projekt jest realizowany we współpracy z uczniem z II LO w Gdyni) zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu. Są to:
1. „Elektroniczny system kontroli zażywania lekarstw EMUCS”,
autor: Jeremiasz Dados (klasa III matury międzynarodowej), opieka naukowa: Anna Rzepa,

2. „Wpływ preparatów Seedbooster Plus i Brunatne BioZłoto na kiełkowanie starych i świeżych nasion lucerny siewnej (Medicago sativaL.) i rzodkiewki (Raphanus sativusL. var.sativus)”,
autorka: Maria Jankowska (kl. II biol.-chem.), opieka naukowa: Alicja Nowak,

3. „Akweny portowe i miejskie szansą na ekologiczną reurbanizację centrum miast”,
autorka: Hanna Gronek (kl. II mat.-fiz.), opieka naukowa: Jakub Gronek,

4. „USV Czajka”, autorzy: Igor Rusiecki (kl. III mat.-fiz.), Artur Kamieniecki (kl. III mat.- informat), opieka naukowa: Zbigniew Usarek,

5. „ExtremeBox”,
autorzy: Robert Miśkiewicz (kl.II mat.-fiz.), Bartłomiej Kostarczyk (kl. II mat.-informat.), Jan Łubiński (kl. II mat.-fiz.), opieka naukowa: Jakub Zdroik, dr Adam Nawrot, Anna Rzepa ,

6. „MAD–Miniaturowany autonomiczny dron”,
autorzy: Szymon Łysoń (kl.III mat.-fiz.,III LO Gdynia), Jakub Małek (II LO Gdynia), opieka naukowa: Anna Rzepa .

Ww projekty zostaną zaprezentowane podczas REX w Olsztynie 29 kwietnia 2021r. (Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory), a siódmy projekt autorstwa uczennic z III LO w Gdyni zostanie przedstawiony w ramach REX w Łodzi 9 czerwca 2021 r.:
7.” Zastosowanie lipaz jako składnika nawozów w celu eliminacji bakterii gram-ujemnych z gleby”,
autorki: Maja Główczewska, Aleksandra Cichy (obie z kl.II biol.-chem.), opieka naukowa: Alicja Nowak.

źródło:https://www.explory.pl/files/aktualnosci/2021/Popr_Wyniki_lista%20(sortowana%20REX).pdf

Trzymamy kciuki za powodzenie projektów z Gdyni oraz ich zakwalifikowanie do jesiennego etapu finałowego-ogólnopolskiego Konkursu Explory 2021 w PPNT w Gdyni.

Wiesław Kosakowski

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content