Zaproszenie dla Rodziców i Nauczycieli na spotkanie z psychologiem

RODZICE i NAUCZYCIELE UCZNIÓW „GDYŃSKIEJ TRÓJKI”
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na otwarte szkolenie adresowane do Rodziców i Nauczycieli „Jak pomóc dziecku w czasie pandemii?”
Spotkanie objęte jest prawami autorskimi i nie będzie nagrywane. Odbędzie się 27 kwietnia 2021 r. (wtorek) w godzinach:16.30-18.00 na platformie ZOOM
link do spotkania:

Szkolenie poprowadzi znana w gdyńskim środowisku psychoterapeutów: Pani Izabela Derewicz-Czupryniak – psycholog, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zaangażowana w wiele projektów na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży. Doświadczenie terapeutyczne zdobywała m.in. w poradni psychologicznej, w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni. Pracowała także w Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych w Gdyni, w Ośrodku Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku, w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Gdyni, w Centrum Szkoleń „Kontakt” ( w charakterze szkoleniowca, trenera biznesu i coacha ). Realizowała wiele projektów szkoleniowych dla szkół i przedszkoli.

Podczas szkolenia zostaną poruszone m.in. następujące zagadnienia:

• dysfunkcje w zachowaniu i/lub utrata kontroli przez dziecko nad własnymi emocjami,
  • utrata poczucia bezpieczeństwa, przynależności,
  • pojawiające się u dziecka: niepewność, poczucie zagrożenia, izolacja,
  • zakłócone relacje rodzinne,
  • pojawiające się u dziecka: spadek lub brak motywacji, apatia, wycofanie w kontaktach społecznych, lęk, niechęć do nauki online,
  • zaburzenia afektywne,
  • samopoczucie psychiczne i fizyczne dziecka w czasie pandemii.
Szkolenie odbędzie się w dwóch modułach:
  • część I – wykładowo-warsztatowa
  • część II – konsultacje dla zainteresowanych.

Alicja Krzemieniewska – pedagożka w III LO w Gdyni
Dorota Stepaniuk – pedagożka w III LO w Gdyni