Ładowanie

Wybitne osiągnięcia uczennic i uczniów Gdyńskiej Trójki w zakresie nauk humanistycznych i prawniczych

W przeprowadzonych w kwietniu br. różnego rodzaju konkursach i olimpiadach sprawdzających wiedzę oraz umiejętności m.in. w zakresie prawa, historii, literatury, teatru , filmu, polityki, komunikacji społecznej i socjologii znakomicie wypadli reprezentanci oraz reprezentantki III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

I tak, do fazy pucharowej finałowych rozgrywek VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich (17-18.04.2021r ; organizator: Fundacja Edukacyjna G5 z Poznania) awans , jako jedyny z woj. pomorskiego, uzyskał zespół w składzie: Maja Główczewska, Jan Jabłonowski-Kęska, Jakub Kotyński i Maria Wołczyk (opieka merytoryczna i pedagogiczna: Pani Anna Czernihowska-Tymoszyk , n-lka historii oraz wos).

Z kolei w ogólnopolskim konkursie wiedzy prawniczej organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych , czyli w VI EDYCJI AKADEMII WIEDZY o PRAWIE do finału (26.04.2021), jako jedyna z Pomorza, awans uzyskała Marta Dołębska (opieka: Pani Iwona Walendziak, n-lka historii i wos).

Wyjątkowe osiągnięcia stały się udziałem reprezentantek i reprezentantów Gdyńskiej Trójki w tegorocznych olimpiadach z zakresu nauk humanistycznych. W Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego tytuły finalistek i zwolnienie z egzaminu maturalnego uzyskały: Kalina Kwapisz, Maja Staniewska, Rozalia Szulc (opieka: Pani Małgorzata Meronk, n-lka języka polskiego). Również tytułami finalistów, ale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a także zwolnieniem z matury (wos) mogą pochwalić się: Maria Boyke, Martyna Labuda i Mateusz Rytlewski (opieka: Pani Iwona Walendziak).

Pierwsze trzy miejsca w woj. pomorskim, awans do finału XXXIII Olimpiady Filozoficznej (17.04.2021) i zwolnienie z matury uzyskali: Jakub Grad, Szymon Pawletko i Tomasz Żarnowski (opieka: Pani Maria Łojek – Kurzętkowska, n-lka filozofii). Natomiast zwolnienie z matury z historii uzyskali finaliści: Olimpiady Historycznej – Mateusz Wyrzykowski oraz Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”Łukasz Sienkiewicz (opieka: Pan Dariusz Piasek).

W V Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej tytuł finalistki zdobyła Sonia Lenartowicz (opieka merytoryczna: Pani Magdalena Lotterhoff, n-lka j.polskiego).

Niebywałym sukcesem zakończył się udział III LO w Gdyni w VII Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tytuły laureatów lub laureatek tej olimpiady zdobyli: Wiktoria Celban, Laura Dobek, Tullia Grossi, Mateusz Rytlewski, Radosław Waga, Emilia Wojdylak (opieka merytoryczna: Pani Joanna Piechowiak, n-lka języka polskiego).

Serdecznie gratulujemy.
W
iesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content