Ogromny sukces uczniów z klas matematyczno-informatycznych III LO w Gdyni w finale XXVIII Olimpiady Informatycznej

Do trwającego cztery dni finału Olimpiady zakwalifikowano 166 najlepszych młodych informatyków z kilkudziesięciu szkół ponadpodstawowych z całej Polski. 48 z nich przyznano tytuł finalisty, a 56 zdobyło tytuł laureata.
Wielki sukces w Olimpiadzie Informatycznej odnieśli reprezentanci III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni przygotowywani przez Pana Ryszarda Szubartowskiego – wybitnego nauczyciela informatyki, profesora oświaty. Uczniowie III LO w Gdyni zdobyli aż 9 tytułów laureata, 3 tytuły finalisty z wyróżnieniem oraz 3 tytuły finalisty.
Tytuł laureata pierwszego  miejsca zdobył Bartłomiej Czarkowski, który będzie reprezentować Polskę w tegorocznej Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej (olimpiada światowa odbędzie się 19-25 czerwca 2021r. w Singapurze).
Bartek będzie także reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Państw Europy Środkowej 3-9 października 2021 r. w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu.
Ten niezwykle uzdolniony w dziedzinie informatyki oraz matematyki uczeń Gdyńskiej Trójki będzie również reprezentować Polskę podczas Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej w niemieckiej Lubece 23-26 kwietnia 2021. Podczas tej olimpiady w polskiej reprezentacji wystąpią także kolejni uczniowie z III LO w Gdyni: Stanisław Czech i Maciej Mejer (laureaci III miejsca).
Z kolei zdobywczyni tytułu finalistki z wyróżnieniem Zuzanna Ossowska będzie reprezentować Polskę na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt 13-19 czerwca br. w szwajcarskim Zurichu. Zuzanna Ossowska otrzymała najlepszy wynik w Finale wśród dziewcząt.
Tytuły laureata III m-ca Olimpiady Informatycznej oprócz ww zdobyli także: Filip Szczepański, Tymon Cichocki, Franciszek Witt, Wojciech Raczuk, Jakub Rożek, a także Michał Wiliński, a tytuły finalisty z wyróżnieniem: Dominik Smater i Kajetan Lewandowski. Tytuły finalisty uzyskali: Jakub Pniewski, Mateusz Wasilewski i Bartosz Drabiński.

Serdecznie gratulujemy !!!

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni