Ładowanie

Najlepszy fizyk w Polsce uczy się w III LO w Gdyni

W poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. ogłoszono wyniki JUBILEUSZOWEJ 70 OLIMPIADY FIZYCZNEJ. Ogromny sukces w finale Olimpiady odniósł EMIL KISIELEWICZ z klasy trzeciej matematyczno-fizycznej III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, który zwyciężył w tej niezwykle trudnej olimpiadzie (nauczyciel fizyki – Pan Artur Kolincio).

Emil okazał się najlepszym fizykiem w gronie kilkudziesięciu uczestników finału Olimpiady – najwybitniejszych młodych fizyków w Polsce wywodzących się z najlepszych liceów w największych polskich ośrodkach akademickich (m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław).

Jego sukces jest szczególnym prezentem dla Gdyńskiej Trójki, która obchodzi w tym roku szkolnym swoje 70 urodziny (lata szkolne: 1950/51 – 2020/21) oraz w piękny sposób nawiązuje do sukcesów olimpijskich byłego ucznia III LO w Gdyni Pana Michała Kiełkowskiego na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w 1982 r. (złoty medal), a także do osiągnięć naukowych w zakresie fizyki (m.in. fizyka kwantowa) kolejnego absolwenta „Gdyńskiej Trójki” Pana prof. dr. hab. Marka Żukowskiego – wybitnego naukowca Uniwersytetu Gdańskiego.

EMIL KISIELEWICZ będzie reprezentować Polskę na 51 Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej, która odbędzie się od 17 do 25 lipca 2021 r. w Wilnie (Litwa).
Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

  por.: http://www.kgof.edu.pl/                                                                                                                                           

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content