Ładowanie

Najlepsza znawczyni języka francuskiego w Polsce uczy się w Gdyńskiej Trójce

Do finałów zakwalifikowano 66 najlepszych znawców języka francuskiego z liceów, głównie dwujęzycznych z językiem francuskim, z całej Polski.
45 z nich przyznano tytuł finalistki/finalisty, a 20 tytuł laureata/laureatki.

Ogromny sukces w Olimpiadzie odniosła MAŁGORZATA OKOROWSKA z klasy III matury międzynarodowej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, która zdobywając tytuł laureatki pierwszego miejsca tej olimpiady okazała się najlepszą młodą romanistką w Polsce.

Do udziału w Olimpiadzie niezwykle uzdolnioną i pracowitą uczennicę przygotowywała Pani MARTA BIELAK-BODNAR – znakomita nauczycielka języka francuskiego i koordynatorka licznych prospołecznych i edukacyjnych projektów regionalnych i międzynarodowych w Gdyńskiej Trójce.

 Sukces uczennicy i jej mistrzyni pięknie wpisuje się w obchody  70-lecia III LO w Gdyni (1950/51 – 2020/21) oraz wspaniale nawiązuje do osiągnięć byłych uczennic i uczniów Gdyńskiej Trójki w kilkunastu poprzednich edycjach Olimpiady Języka Francuskiego, w tym zwłaszcza do zdobycia przed laty pierwszego miejsca w tej olimpiadzie przez Panią Olgę Wrońską – obecnie także znakomitą nauczycielkę języka francuskiego i koordynatorkę licznych prospołecznych i edukacyjnych projektów regionalnych i międzynarodowych w III LO.

                                                                                                                 Serdecznie gratulujemy !!!

                                                                       Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content