Ładowanie

Gdyńscy laureaci oraz finaliści 47 Olimpiady Geograficznej

Olimpjjskie medale 47 OG

W niedzielę 25 kwietnia br. zostały ogłoszone wyniki zawodów finałowych 47 Olimpiady Geograficznej. Wśród 122 uczestników finału tegorocznej edycji Olimpiady jedynymi reprezentantami z woj. pomorskiego byli uczniowie gdyńskich szkół (6 z III LO , 2 z VI LO i 1 z II LO).

W pierwszym etapie Olimpiady, który polegał na napisaniu pracy badawczej wzięło udział 1318 uczniów. Do II etapu (zawody okręgowe) zostało zakwalifikowanych 999 autorów ww prac. Na podstawie wyników zawodów okręgowych ( testy i prace pisemne) do finału ogólnopolskiego awansowało 122 najlepszych młodych geografów z kilkudziesięciu szkół licealnych z całego kraju. Finał 47 OG miał się odbyć w III LO w Gdyni w dn. 8-11.04.2021 r., ale z uwagi na sytuację epidemiczną został przeprowadzony jednocześnie w poszczególnych okręgach olimpijskich tylko z udziałem uczniów z tychże okręgów w sobotę 17.04.2021. Dla reprezentantów Pomorza Gdańskiego zawody finałowe zostały przeprowadzone w auli III LO w Gdyni.

Po sprawdzeniu przez Komitet Główny w Warszawie przesłanych przez poszczególne komitety okręgowe OG arkuszy prac pisemnych okazało się, że w elitarnym gronie laureatów 47 Olimpiady Geograficznej znaleźli się: Mateusz Piotrowicz, Jan Budzisz oraz Michał Horczak (cała trójka z gdyńskiej “Trójki”). Z uwagi na zajęte wysokie miejsce w gronie laureatów (VII m-ce w Polsce i pierwsze na Pomorzu) Mateusz Piotrowicz został zakwalifikowany na obóz szkoleniowy (28-30 maja 2021), który wyłoni reprezentację Polski na Bałtycką Olimpiadę Geograficzną (27.06-02.07.2021) oraz XVII Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Stambule (10-16.08.2021).

Pozostali geografowie z Pomorza i Gdyni zdobyli tytuły finalistów (z III LO w Gdyni: Jakub Wesołowski, Julia Sulik i Marcel Nazar, a z VI LO w Gdyni: Jakub Nurkiewicz i Łukasz Mandzielewski oraz z II LO w Gdyni: Tomasz Bicki). Nauczycielami geografii uczniów z Gdyńskiej Trójki są: Karolina Hłasko, Iwona Kotowska i Małgorzata Kubik, z VI LO – Małgorzata Smolak, a z II LO – Jakub Jank.

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali specjalne medale, na których m.in. znajduje się logo III LO w Gdyni.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

źródło fotografii: https://www.facebook.com/pages/category/Education-Website/Olimpiada-Geograficzna-Komitet-Okr%C4%99gowy-Gda%C5%84sk-102278058008839/

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content