Ładowanie

Bałtyk – morze zmian! Uczniowie Trójki postanowili mówić o nich głośno i edukować społeczeństwo!

Bałtyk – morze zmian! Uczniowie patrzący na zmiany zachodzące w Morzu Bałtyckim postanowili mówić o nich głośno i edukować społeczeństwo!

See the Sea, czyli zobacz morze zanim będzie za późno… W ramach olimpiady Zwolnieni z teorii powstała objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni inicjatywa uczniów z „Gdyńskiej Trójki”, szkoły oddalonej kilka minut spacerem od wybrzeża Bałtyku. To akcja polegająca na edukacji młodych ludzi na temat Bałtyku, jego problemów oraz o przeciwdziałaniach, które może podjąć każdy. Robią to poprzez media społecznościowe oraz filmy na YouTube, tworzone we współpracy z uczonymi m.in. z: Instytutu Oceanologii PAN, Morskiego Instytutu Rybactwa, Akwarium Gdyńskiego, Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie oprócz edukacji podejmują stanowcze działania, aby pokazać, że każdy może pomóc naszemu morzu. Sprzedają bluzy oraz torby, z których pełen zysk przekazują na Fundację Mare. Misją Fundacji MARE jest ochrona ekosystemów morskich i walka o przyszłość, w której Bałtyk tętni życiem i nie jest nieustannie narażany na negatywne skutki działalności człowieka. 

Zespół See the Sea: Szymon Kwidziński, Maja Telszewska, Kalina Kacprzak, Jan Kaliszczak, Zosia Ossowska, Natalia Jagiełło

Dodatkowe informacje:

  • nasz post osiągnął ponad 15 tyś wyświetleń. Ta liczba dalej rośnie
  • udzieliliśmy wywiadu do TVP Gdańsk, radia Eska oraz Gazety Wyborczej Trójmiasto
  • zebraliśmy ponad 5000 zł budżetu
  • kupiliśmy 100 toreb oraz 50 bluz
  • pozyskaliśmy patronat Wydziału Biologii UG, Prezydenta Miasta Gdyni oraz fundacji MARE

Link do sklepu: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-mare/cele/chron-baltyk-razem-z-fundacja-mare?fbclid=IwAR3rXhKCnvSwvuuveaGvd2-YXL7GglRCP7b9L3khUQVW1qFxQDj4Yecmpl0

YouTube
E-mail: seethesea.projekt@gmail.com
Facebook
Instagram  

  tekst: Szymon Kwidziński 1 NZ

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content