Ładowanie

Finaliści ogólnopolskiego finału Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu z III LO w Gdyni

W tym roku jedynymi reprezentantami Gdyni w finale Odysei Umysłu byli odyseusze oraz ich trenerzy z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP. Drużyna Gdyńskiej Trójki (3 kategoria wiekowa) w przeprowadzonym zdalnie finale Konkursu zaprezentowała Problem 3: „Witajcie w waszej bajce” .

Opis problemu: „Piękne opowieści, znane z kart książek dla dzieci, ożyją na nowo, gdy w przygotowanym przez drużynę spektaklu pewna młoda osóbka – niczym Jaś po łodydze magicznej fasoli – w niezwykły sposób trafi do fascynującej krainy baśni. Zapozna tam nieprzeciętnego przewodnika, który odkryje przed nią tajemniczy świat, gdzie napotkać można współistniejące ze sobą postacie i przedmioty, pochodzące z przynajmniej dwóch bajek wybranych z dostępnej listy. Okaże się, że podróż po owym intrygującym miejscu to nie lada przygoda…
Co więcej, do stworzenia dzieł powiązanych ze wspomnianymi historiami, a także elementu scenografii zdającego się rosnąć, Odyseusze powinni wykorzystać sodę oczyszczoną! Zadanie przeznaczone dla grup wiekowych: I, II, III & IV. Limit kosztów rozwiązania: 450 PLN (125 USD)”

Źródło: https://odyseja.org/konkursy/streszczenia-problemow/problem-3/

Efekt kilkumiesięcznych przygotowań uczennic i uczniów do finału został wysoko oceniony przez jurorów Konkursu, w którym GDYŃSKA TRÓJKA zajęła III miejsce w Polsce. Finałowy występ ODYSEUSZY Z III LO W GDYNI można podziwiać :
na stronie:
https://www.youtube.com/watch?v=2hY74V9Y8cA&list=PL0qO0y6q6jqCz17-kjUeT3c7cW2oYkND2&index=2

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content