Ładowanie

Podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego

 

Są tacy, którzy biegają w maratonach i są też tacy, którzy biorą udział w maratonach czytelniczych. Zapewne jest wielu takich – co bardzo polecamy, którzy czytają i biegają. Jednak nasza uwaga skupiona jest na wspaniałej drużynie maratończyków, którzy wytrwale przez pół roku pisali testy początkowo stacjonarnie w szkole, a później z wiadomych przyczyn w formule zdalnej.

Tegoroczny Wielki Maraton Czytelniczy zakończył się zwycięstwem dla Adriana Dybowskiego z klasy 2M, który drugi rok z rzędu został laureatem oraz dla uczniów, którzy uzyskali tytuł finalisty: Julii Ryńskiej (2NM), Julii Brandt (2B) i maturzysty Szymona Pobłockiego.

Laury za wytrwałość należą się także dla maturzystów: Szymona Ziółkowskiego i Grzegorza Kodrzyckiego oraz Aleksandry Czatrowskiej (2 NH), Łukasza Sienkiewicza (1NH), Leny Bryll (1 NEP), Tullii Grossi (2NZ), Małgorzaty Kasiury (2NM), Jeremiasza Krause (2B), Marcina Delinga (2NP), Mai Staniewskiej (2NM), Juliana Witkowicza (2NH), Wiktorii Celban (2NH), Julii Chmieleckiej (1NEP), Anny Angielskiej (2C), Aleksandra Lali (1NZ), Antoniny Kas (2NBE) i Dominiki Krasuckiej (2NH).

Uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego mieli do przeczytania 6 lektur, z których znajomości raz w miesiącu pisali testy. Były to następujące książki: Kapuściński Ryszard: Transsyberyjska, 58, Milewska Monika: Latawiec z betonu, Pilipiuk Andrzej: Upiór w ruderze, Tolkien J. R. R: Upadek Gondolinu, Wilk Paulina: Znaki szczególne,  Yoon Nicola: Ponad wszystko.

Z tego co wiemy, książki proponowane w tegorocznej edycji WMC przypadły maratończykom do gustu. Mamy nadzieję, że ponownie staniecie na starcie kolejnego maratonu już we wrześniu w nowym roku szkolnym, a do reprezentacji III LO dołączą także nowi uczestnicy.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content