Ładowanie

Wyjątkowo liczna grupa olimpijczyków z Gdyńskiej Trójki reprezentuje Polskę, Pomorze i Gdynię na arenie międzynarodowej

Obecny 2021 rok, w którym rozgrywana jest w Tokio olimpiada sportowa dla wyjątkowo licznej grupy uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni wyróżnia się ich udziałem w międzynarodowych olimpiadach naukowych. Z uwagi na wybitne osiągnięcia w ogólnopolskich finałach olimpiad aż 8 uczennic i uczniów Gdyńskiej Trójki zostało powołanych do olimpijskiej reprezentacji.

Aż na trzy międzynarodowe olimpiady informatyczne otrzymał powołanie do drużyny narodowej BARTŁOMIEJ CZARKOWSKI. Są to: (światowa) XXXIII Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna w Singapurze (19-25 VI), XXVIII Olimpiada Informatyczna Europy Środkowej w chorawckim Zagrzebiu (1-5 IX) oraz XXVII Bałtycka Olimpiada Informatyczna, która odbyła się od 23 do 26 IV i w której BARTŁOMIEJ CZARKOWSKI zdobył złoty medal. W tej ostatniej olimpiadzie uczestniczyli kolejni dwaj uczniowie III LO: Stanisław Czech i Maciej Mejer. Wszyscy ww są uczniami klasy matematyczno-informatycznej.

Z kolei w rozgrywanej po raz pierwszy w historii Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej dziewcząt w szwajcarskim Zurichu (13-19 VI) wystąpi ZUZANNA OSSOWSKA z klasy drugiej matematyczno-informatycznej.

Jej starsza o rok koleżanka JUSTYNA PALIKOWSKA, także z klasy matematyczno-informatycznej, zdobyła brązowy medal na X Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt (Kutaisi, Gruzja, 9-15 IV).

Nauczycielami od wielu lat znakomicie przygotowującymi uczennice i uczniów z III LO w Gdyni do udziału w międzynarodowych olimpiadach są :

profesor oświaty RYSZARD SZUBARTOWSKI (informatyka),
profesor oświaty WOJCIECH TOMALCZYK (matematyka).

Zdobywca pierwszego miejsca w finale krajowym tegorocznej edycji Olimpiady Fizycznej – EMIL KISIELEWICZ z klasy matematyczno-fizycznej (nauczyciel fizyki – ARTUR KOLINCIO) będzie reprezentować Polskę na (światowej) LI Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej, która odbędzie się od 17 do 25 lipca w Wilnie.

Laureat finału krajowego XLVII Olimpiady Geograficznej – MATEUSZ PIOTROWICZ (uczeń z klasy matury międzynarodowej) wystąpi z kolei w VII Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej. Mateusz jest także zawodnikiem rezerwowym na (światową) XVII Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Stambule (Turcja), która zaplanowana jest od 10 do 16 sierpnia. Nauczycielką geografii ucznia jest KAROLINA HŁASKO.

Jako ostatni nominację do polskiej reprezentacji olimpijskiej otrzymał OLIWER WIRKUS (uczeń z klasy matematyczno-geograficzno-ekonomicznej), który jako laureat V miejsca w finale krajowym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej wystąpi w (światowej) IV Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej na Łotwie (26.07–01.08.). Opiekunem merytorycznym ucznia jest ANITA FABRYCKA – nauczycielka przedsiębiorczości, ekonomii
w praktyce oraz marketingu w gdyńskim III LO.

Wiesław Kosakowski – dyrektor Gdyńskiej Trójki

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content