Uczeń Gdyńskiej Trójki zwycięzcą VII Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej

Pierwszego lipca w Suwałkach zakończyła się kilkudniowa VII Bałtycka Olimpiada Geograficzna, w której uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów szkół maturalnych z kilku krajów nadbałtyckich (obok Polski m.in. z Rosji, Estonii, Łotwy).

Ogromny sukces w VII BOG odniósł MATEUSZ PIOTROWICZ – uczeń z klasy matury międzynarodowej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (nauczycielka geografii – KAROLINA HŁASKO), który pokonując wszystkich swoich konkurentów okazał się zwycięzcą VII Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej i zdobył złoty medal. Tuż za reprezentantem Polski kolejne cztery miejsca zajęli młodzi geografowie z Rosji, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej.
GRATULUJEMY !!!

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni