Ładowanie

Projekt „Ekosystem Trójmiejski”

Dzięki wsparciu Naszej Trójkowej Radzie Rodziców, 30.06.2021 grupa zaangażowana w projekt Ekosystem Trójmiejski, którego celem jest promowanie tworzenia ekosystemów z wykorzystaniem wyłącznie ekologicznych form nawożenia, w tym kompostu, udała się do miejscowości Zgorzałe – malowniczej wsi położonej na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – na warsztaty w uroczym ozdobnym ogrodzie Pani Katarzyny Bellingham.
Katarzyna Bellingham jest ogrodniczką z pasji i wykształcenia. Wiele lat pielęgnowała i projektowała ogrody w Anglii i Irlandii. W 2011 wróciła z rodziną do Polski i teraz tworzy swój własny ogród na 7ha ziemi, która jest częścią Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
(http://katarzynabellingham.blogspot.com/)
(http://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/79/ludzie/katarzyna-bellingham-w-ogrodzie-ksiecia-karola)
Na miejscu nasz zespół miał okazję podziwiać różnorodne gatunki drzew i krzewów godne umieszczenia na rabatach, a także zadać doświadczonemu ogrodnikowi pytania dotyczące ich uprawy. Pani Katarzyna omówiła krok po kroku, jak przygotować grunt pod uprawę, zaplanować projekt ogrodu i zadbać o to, aby aranżacja roślinna była dobrze skomponowana. Zasugerowała też, że w przyszłości zieloną przestrzeń można by poszerzyć o kolorowy ogród warzywny. Na koniec wizyty pozostało trochę czasu na rozejrzenie się po ogrodzie, zrobienie zdjęć najciekawszych kwietników i zapisanie nazw wybranych gatunków.
Po spędzeniu kilku godzin w słonecznym, kolorowym ogrodzie grupa wróciła do Gdyni. Nowa wiedza zdobyta od doświadczonej osoby z pewnością usprawni i ułatwi pracę na szkolnych kwietnikach.

Bardziej poinformowani, świadomi i ze świeżymi pomysłami jesteśmy gotowi do pracy!


At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content