Sukces projektu LiMEAT – akcja uczniów 2 IB

W ramach akcji TO(DZIAŁAMY)! organizowanej przez UNICEF POLSKA i Fundacji Bank Santander, grupa uczniów z klasy 2IB: Zofia Szczekocka, Tomasz Żarnowski, Natalia Kulik i Julia Sulik zorganizowała projekt prośrodowiskowy dla młodzieży. Szerzenie świadomości ekologicznej, budowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, a także próba wdrożenia nowych, zdrowych nawyków żywieniowych – to główne cele przedsięwzięcia LiMEAT, poświęconego tematyce nadmiernej konsumpcji produktów mięsnych.

Inicjatywa obejmowała przeprowadzenie wegetariańskich warsztatów kulinarnych dla dzieci, założenie bloga oferującego materiały dydaktyczno-informacyjne na temat ograniczenia spożycia mięsa i internetowej biblioteki międzynarodowych przepisów na jarskie potrawy, a także organizację wydarzenia kulturalno-edukacyjnego na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni dla uczniów szkół podstawowych.

Zespół został uhonorowany grantem fundacji Bank Santander, a wspierał ich w działaniu również UM w Gdyni. Projekt zakończył się ogromnym sukcesem, czego najlepiej dowodzą uśmiechy uczestników widoczne na zdjęciach z wydarzenia.

Link do filmu:

tekst: Zofia Szczekocka