Ładowanie

Świetne wyniki międzynarodowych maturzystów z III LO w Gdyni

XXVII MATURA MIĘDZYNARODOWA W POLSCE 
Tegoroczni absolwenci szkół średnich w Polsce, którzy przystąpili do krajowej matury poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości 5 lipca 2021 roku o godz. 8.30. Kilka godzin  później o wynikach swoich egzaminów zostali poinformowani maturzyści międzynarodowi.
W poniedziałek 5 lipca 2021 o godz. 13.30 GMT (czas na południku zerowym) czyli o godz. 15.30 wg czasu środkowoeuropejskiego obowiązującego w naszym kraju do prawie 50 polskich szkół realizujących program matury międzynarodowej (international baccalaureate) dotarły drogą elektroniczną z Centrum Egzaminacyjnego IBO-International Baccalaureate Organization w Cardiff (Walia-Wlk. Brytania) wyniki tegorocznej matury międzynarodowej, a wśród nich do dwóch najstarszych polskich szkół IBO, tj. III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni oraz XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, które już w 1993 roku jako pierwsze w Polsce rozpoczęły nauczanie w programie edukacyjnym kończącym się MATURĄ MIĘDZYNARODOWĄ.
Wyniki przeprowadzonej już po raz 27 w gdyńskiej Trójce matury międzynarodowej okazały się znakomite, bowiem średnia ilość punktów zdobytych przez wszystkich absolwentów Gdynia IBO World School 0704 przy III LO wyniosła 89 % (tj.40/45 pkt.maks.).

Najwyższymi wynikami w tym roku na maturze międzynarodowej w III LO w Gdyni mogą się pochwalić: Olga Leciejewska i Jadwiga Michlewicz oraz Robert Brzeziński, którzy uzyskali maksymalne oceny ze wszystkich kilkunastu egzaminów IBO (45 pkt. na 45 możliwych do zdobycia). W ten sposób ci niezwykle uzdolnieni absolwenci gdyńskiej Trójki dołączyli do niezwykle wąskiego grona absolwentów szkół IBO na całym świecie, którzy uzyskali tak znakomity wynik wśród kilkunastu setek tysięcy zdających maturę międzynarodową w 2021 r.

W całej 25-letniej historii przeprowadzania egzaminów IBO w gdyńskiej Trójce już 13 jej absolwentów zdobyło maksymalną liczbę punktów na maturze międzynarodowej.
Tylko jeden punkt mniej (44/45 pkt.) uzyskali: Weronika Berg, Jakub Gurski i Jaśmina Nowak. Trzeci wynik maturalny (43/45 pkt.) osiągnęli: Jeremiasz Dados, Ewa Pałczyńska i Weronika Wojak.

Łącznie aż 28 maturzystów na 41 zdających maturę IBO w Gdyni uzyskało 40 i więcej punktów, a 32 zdających uzyskało 38 i więcej punktów czyli tyle, ile wymagają podczas rekrutacji najlepsze uczelnie na świecie, m.in. Oxford lub Cambridge.
W III LO w Gdyni już ponad 1100 osób, najwięcej w Polsce, zdało maturę międzynarodową.

Polscy międzynarodowi maturzyści osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminie IBO.
W GDYŃSKIEJ TRÓJCE średnia z wyników każdego roku mieści się w przedziale 36-40 pkt. na 45 pkt. możliwych do zdobycia. Od momentu przeprowadzenia w 1995 roku pierwszego w historii polskiego szkolnictwa egzaminu matury międzynarodowej aż 13 absolwentów z III LO w Gdyni zdobyło maksymalną liczbę punktów tj. 45/45.
Większość absolwentów z klas IBO w III LO w Gdyni kontynuuje swoją edukację na renomowanych uczelniach polskich i poza granicami Polski (Edynburg, Londyn, Oksford, Cambridge, Sorbona, Brema, Berlin, Madryt, Maastricht, Utrecht, Rotterdam, Kopenhaga, Seul, Sapporo, Hong Kong, Dubaj, Kair). W ostatnich latach kilkunastu z nich otrzymało stypendia naukowe warte ponad 45 000 USD z takich uczelni amerykańskich jak : MIT – Massachussetts Institute of Technology (takie stypendia otrzymało już 5 absolwentek i 1 jeden były uczeń z III LO w Gdyni), Harvard, Yale, Columbia University, Cornell College, Chicago Univ.,Brown College.
Absolwenci z klasy IBO z III LO w Gdyni wybierają różne kierunki geograficzne i naukowe swojej dalszej edukacji, a przyjeżdżają do Gdyni z całej Polski by uczyć się w GDYŃSKIEJ TRÓJCE / Wrocław, Ustrzyki Górne, Katowice, Olsztyn, Tarnów, Poznań, Warszawa, Kraków, Białystok, Szczecin, Zielona Góra , Lublin, Bydgoszcz, Stalowa Wola, Rzeszów, Suwałki, Koszalin, Łódź, Radom….. /.
GRATULUJĘ WSZYSTKIM MATURZYSTOM, ICH NAUCZYCIELOM, WYCHOWAWCOM I RODZICOM !!!

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni oraz Gdynia IB World School 0704

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content