Ładowanie

Stypendia dla absolwentów III LO rozpoczynających studia zagraniczne

Fundacja po raz kolejny wspiera absolwentów Gdyńskiej Trójki
Stypendia dla absolwentów III LO rozpoczynających studia zagraniczne  

Doceniając wkład gdyńskiej Trójki w rozwój edukacji w Polsce oraz w celu umożliwienia dalszej nauki uczniom liceum na uczelniach zagranicznych założona przez jednego z absolwentów III LO w Gdyni Fundacja postanowiła po raz kolejny wesprzeć finansowo studia kilku maturzystów szkoły.

W tym roku stypendium, w kwocie 25.000 PLN każde, otrzymają dwie absolwentki (z klasy biologiczno-chemicznej i z klasy matury międzynarodowej), z których jedna rozpocznie niebawem studia w Groningen, a druga w Utrechcie (Niderlandy).

W roku ubiegłym Fundacja przyznała stypendia dwóm absolwentom (z klasy humanistycznej i z klasy matury międzynarodowej) w podobnej wysokości. Jeden z nich jest obecnie studentem na uniwersytecie w Maastricht (Niderlandy), a drugi na uniwersytecie w Glasgow w Szkocji. Każdy z ww. otrzyma w kolejnym roku akademickim (II roku studiów) wsparcie stypendialne w kwocie 20.000 PLN.

Przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu stypendiów Fundacja brała pod uwagę osiągnięcia naukowe każdego kandydata (np. w olimpiadach i konkursach naukowych), jego zaangażowanie w pracę na rzecz szkolnej społeczności, lokalnego środowiska społecznego lub przyrodniczego, a także rekomendacje wychowawcy klasy oraz dyrektora liceum.

Niewykluczone, że za kilka, kilkanaście lat ww. absolwentki i absolwenci ufundują stypendia umożliwiające podjęcie studiów na uczelniach zagranicznych kolejnym absolwentom Gdyńskiej Trójki.

Wiesław Kosakowski – dyrektor Gdyńskiej Trójki

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content