Ładowanie

Kolejny „naukowy” medal olimpijski dla Gdyńskiej Trójki

LI Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna – Wilno – 51st International Physics Olympiad

W sobotę 25 lipca br. zakończyła się trwająca kilka dni 51 Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna przeprowadzona zdalnie przez Uniwersytet w Wilnie. Do Olimpiady zakwalifikowano prawie 400 znakomitych fizyków – uczniów szkół maturalnych z 76 krajów z całego świata. Zawody olimpijskie składały się z części praktycznej (doświadczania , eksperymenty laboratoryjne) oraz teoretycznej (wyjątkowo trudne zadania). Zdecydowanie najlepszymi fizykami na świecie okazali się reprezentanci szkół azjatyckich (Chiny, Japonia, Korea, Singapur….).

Znakomicie w gronie najlepszych na świecie młodych fizyków zaprezentował się EMIL KISIELEWICZ – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni z klasy matematyczno-fizycznej, który zdobył brązowy medal olimpijski (nauczyciel fizyki – ARTUR KOLINCIO).

SERDECZNE GRATULACJE DLA UCZNIA I NAUCZYCIELA !!!

Medal wybitnego fizyka z Gdyńskiej Trójki jest już szóstym medalem olimpijskim zdobytym w tym roku na arenie międzynarodowej przez uczniów z III LO, którzy zdobyli dotąd : 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale olimpijskie.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

źródło: https://www.ipho2021.lt/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content