Ruszył Wielki Maraton Czytelniczy

12. października o godz. 15.15 w czytelni szkolnej wystartowało 22 maratończyków, piszących pierwszy test ze znajomości książki Stanisława Lema – „Katar”. Przed uczestnikami tego ogólnopolskiego konkursu czytelniczego jeszcze 5 testów z wybranych przez organizatorów Wielkiego Maratonu Czytelniczego lektur. Podczas trwania półrocznego maratonu uczniowie będą pisać raz w miesiącu testy ze znajomości następujących książek: oprócz Kataru – Stanisława Lema są to: Albert Melissa Hazel Wood, Cameron Sharon Światło ukryte w mroku, Kapuściński Ryszard Kołyma, mgła i mgła [w tegoż:] Imperium, Pilipiuk Andrzej Czarownik Iwanow, Tolkien J.R.R., Silmarillion. Szkolnym koordynatorem Wielkiego Maratonu Czytelniczego jest pani Justyna Horodecka-Nowicka.