Dzień Edukacji Narodowej

W środę 13. października o godz. 15:00 z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta Rada Pedagogiczna zapoczątkowana odsłonięciem tablicy upamiętniającej wspominaną z wielkim szacunkiem, pracującą w latach 1966-2003, ukochaną przez uczniów i nauczycieli „Złotą Woźnę” Gdyńskiej Trójki –  Panią Zofię Ukleję. Tablicę ufundowaną przez absolwentów III LO: Panów Tomasza Surowca i Macieja Woźniaka odsłoniła córka Pani Zofii – Pani Anna Żmudzińska w towarzystwie Rodziny i uczestników otwartej Rady Pedagogicznej.

Podczas oficjalnej uroczystości w auli szkolnej życzenia i podziękowania kadrze nauczycielskiej i pracownikom szkoły złożyli: Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszki Nurek i przemawiający w imieniu uczniów Przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego – Jan Górecki.

Swoją obecnością zaszczycili nas byli oraz już emerytowani pracownicy Gdyńskiej Trójki.

Jak co roku, uroczystość była okazją do wręczenia pracownikom szkoły: odznaczeń, medali, nagród i listów gratulacyjnych. W tym roku otrzymali je:
WYRÓŻNIENI PRACOWNICY III LO W GDYNI Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUAKCJI NARODOWEJ 2021

Święto Edukacji Narodowej uświetnił doskonały występ artystyczny uczniów. Ich koncert tak spodobał się publiczności, że młodzi artyści poproszeni zostali o bisy.

Po części oficjalnej uroczystości goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.