Ładowanie

Miejsce na Projekt – warsztaty z liternictwa z projektantką Eugenią Tynną

„Litera w przestrzeni” – to tytuł warsztatów, w których grupa artystyczna 3 LAB miała okazję uczestniczyć 8.listopada o godz. 17:00 w ramach wspólnego przedsięwzięcia III LO i Muzeum Miasta Gdyni. Prowadzącą zajęcia z typografii była Pani Eugenia Tynna – projektantka działająca w stowarzyszeniu Traffic Design, które zajmuje się sztuką i designem w przestrzeni publicznej, placemakingiem oraz działaniami animacyjnymi w mieście.

Uczestnicy warsztatów zdobyli podstawy wiedzy teoretycznej zapoznając się m.in.  z historią typografii, szyldami, krojami pism, „anatomią” litery, umiejętnościami łączenia potrzeb funkcjonalnych i estetycznych.  Zdobytą wiedzę wykorzystali podczas zajęć praktycznych projektowania liter, przy kierowaniu się  poznanymi zasadami optycznymi w konstruowaniu znaków literniczych. Rady projektantki oraz zdobyte umiejętności na zajęciach z pewnością przydadzą się przy tworzeniu aranżacji holu szkolnego.

Warsztaty, w których brała udział młodzież z III LO w Gdyni to kolejne zajęcia organizowane w ramach inicjatywy Miejsce na Projekt wspólnie realizowanej przez Muzeum Miasta Gdyni i naszą szkołę. Wcześniej odbyły się zajęcia z tworzenia moodboardów, spacer architektoniczny z elementami gry miejskiej i warsztaty z projektowania wnętrz. Grupa artystyczna Pracowni Innowacji 3LAB miała także możliwość zwiedzania wnętrz gdyńskiego muzeum szukając pomysłów aranżacyjnych do przygotowywanego projektu zmiany przestrzeni szkolnej.

zdjęcia: Bożena Chmielińska

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content