IV Zaduszki Muzyczne w Gdyńskiej Trójce

IV Zaduszki Muzyczne w Gdyńskiej Trójce, 17 XI 2021

Już po raz czwarty podczas wyjątkowego koncertu muzycznego w auli III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni wspominano zmarłych pracowników szkoły, w tym nauczycieli, a także zmarłych uczniów i absolwentów Gdyńskiej Trójki.

IV Zaduszki Muzyczne były okazją do przybliżenia obecnym uczniom gdyńskiego liceum wielu wspaniałych osób, których trwająca przez lata działalność w III LO jest tak bardzo ważną częścią wyjątkowego zjawiska jakim jest niewątpliwie GENIUS LOCI GDYŃSKIEJ TRÓJKI.

Wśród nich zostali przypomnieni m.in.: Pani Zofia Ukleja – „Złota Woźna”, która została uhonorowana tablicą pamiątkową ufundowaną przez wdzięcznych absolwentów liceum (tablica odsłonięta 14 X 2021 z okazji Święta Edukacji Narodowej przy głównym wejściu do budynku szkoły), a także Pani prof. Daniela Neyman-Spława – wybitna polonistka (absolwentka Liceum Krzemienieckiego, harcerka walcząca w Powstaniu Warszawskim, nauczycielka poety Edwarda Stachury – absolwenta III LO w Gdyni), Pan prof. Bohdan Tomorowicz – znakomity anglista, nauczyciel teorii wiedzy, wcześniej wytrawny dyplomata, Pani prof. Dorota Michalska – wyjątkowa nauczycielka geografii, a także opiekunka artystyczna szkolnej grupy teatralnej (córka Pani Danuty Baduszkowej – założycielki i dyrektorki Teatru Muzycznego w Gdyni) oraz dyrektor szkoły Pan prof. Konstanty Janowski (1974-1978).

Wspomnieni zostali zmarli niedawno: Pani prof. Krystyna Czarniak (znakomita matematyczka i dyrektor III LO 1978-82), Pan prof. Roman Gadomski (wyjątkowy anglista, dyrektor III LO 1982-1990), Pan Błażej Magnowski (wybitny informatyk, absolwent liceum sprzed 8 lat), Pan Władysław Zajk (bardzo sumienny pracownik obsługi), Pani prof. Anna Konieczna (świetna nauczycielka wych.fiz.), Pani prof. Eulalia Śpiewakowska – wybitna polonistka i Pan prof. Czesław Poznański-legenda Gdyńskiej Trójki, jeden z najwybitniejszych matematyków w historii liceum. Wychowankowie Pana Profesora upamiętniają go w szczególny sposób przyznając już od kilku lat Stypendium Jego Imienia dla najlepszego w danym roku szkolnym matematyka/matematyczki w gronie społeczności uczniowskiej III LO.

Trwający prawie 3 godziny koncert wyreżyserowała Pani prof. Marta Burzyńska (anglistka, absolwentka III LO) wspierana przede wszystkim przez Pana prof. Leszka Buczyńskiego (n-l muzyki, opiekun szkolnych zespołów muzycznych) oraz uczennicę Martynę Zawadzką i Pana prof. Michała Kossa (gościnnie; emerytowany n-l filozofii, etyki, teorii wiedzy, łaciny i greki), a także bardzo liczne grono niezwykle utalentowanych artystycznie uczennic i uczniów Gdyńskiej Trójki.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną każdą z trzech części koncertu mogła obejrzeć i wysłuchać w szkolnej auli tylko jedna wybrana klasa. Jednakże wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć koncert i posłuchać znakomitego wykonania muzycznych utworów przez trójkowian poniżej:

O Zaduszkach Muzycznych organizowanych w naszej szkole ukazał się 19. listopada materiał na antenie programu telewizyjnego „Dzień dobry tu Gdańsk”. Zachęcamy do obejrzenia go tutaj

ORGANIZATORZY:
Nauczyciele: P. Marta Burzyńska, P. Michał Koss
Uczniowie: Martyna Zawadzka, Tomasz Żarnowski
MUZYCY:
Tomasz Żarnowski L3IB, Dominika Rosińska 3IB, Aleksander Maliszewski L3IB, Witold Petrulis L3IB, Martyna Zawadzka L3IB, Julia Krause L3C, Maksymilian Helmin L3C, Aleksandra Baczewska – absolwentka, Monika Rymarzak 3C, Oliwia Peta 3C, Radosław Majer L3P,  Anna Tomala 1B, Bartosz Helmin 1B,  Zofia Kołbyko 1B,  Amelia Gołębiowska L3H, Wojciech Renke L3M, Kornelia Stankiewicz 3H, Weronika Przychodzeń 3M, Paula Jarocka 2H,

LISTA UTWORÓW
1) Tomasz Żarnowski, Dominika Rosińska, Aleksander Maliszewski, Witold Petrulis, Julia Krause, Maksymilian Helmin, Aleksandra Baczewska – “Fly me to the moon”, “Besame mucho”
2) Dominika Rosińska, Tomasz Żarnowski – „Dwa serduszka”
3) Julia Krause, Witold Petrulis – “Nature boy”
4) Martyna Zawadzka – “Fly”