Ładowanie

Ślubowanie klas pierwszych w Dniu Patrona Szkoły

Dzień Patrona gdyńskiej Trójki – Marynarki Wojennej
103. rocznica odtworzenia Marynarki Wojennej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego

28 XI 1918 roku Naczelnik Państwa Polskiego marszałek Józef Piłsudski wydał rozkaz utworzenia Marynarki Wojennej. W niedzielę 28 XI 2021 była uroczyście obchodzona 103. rocznica utworzenia, a zdaniem wielu historyków odtworzenia Marynarki Wojennej – Patrona gdyńskiej Trójki od 1963 roku (Nasze Liceum zostało utworzone w 1950 roku, a jego pierwszą siedzibą był budynek obecnego Technikum Chłodniczego przy ulicy Sambora w Gdyni-Grabówku; w latach 50. i na początku lat 60. ubiegłego wieku III LO nosiło imię Stefana Żeromskiego).

Z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych III LO (25 XI 2021r.). Z uwagi na zagrożenie epidemiczne (uroczyście ubrani) uczniowie z każdej z pięciu klas złożyli ślubowanie podczas specjalnej lekcji z wychowawcą w wyznaczonej sali dydaktycznej.

Każda z uczennic i każdy z uczniów przyjętych uroczyście do szkolnej społeczności Naszego Liceum otrzymał specjalną TARCZĘ GDYŃSKIEJ TRÓJKI ufundowaną przez Radę Rodziców III LO w Gdyni.

Ślubowanie poprzedził wykład-prezentacja (odtworzenie cyfrowe) nauczyciela historii – Pana prof. dra Dariusza Piaska nt. Marynarki Wojennej oraz znaczenia aktu ślubowania. Po wykładzie reprezentanci każdej z klas wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronie Naszego Liceum (rozgrywanym zdalnie i równolegle) przygotowanym przez Pana prof. Dariusza Piaska (strona merytoryczna) i Panią prof. Sylwię Tarałę (strona techniczna). Zwycięzców konkursu poznamy w najbliższy czwartek, a ich lista zostanie opublikowana na stronie internetowej.

zdjęcia: Teresa Cybulska

Klasa 1 B

Klasa 1 P

Klasa 1 EH

Klasa 1 M

Klasa 1 Z

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content