Zbliża się Międzyszkolny Festiwal Explory

W Gdyńskiej Trójce trwają ostatnie przygotowania do Międzyszkolnego Festiwalu Explory.  Już w czwartek 2 grudnia 2021 r. swoje projekty zaprezentują uczniowie z trzech szkół. Oprócz III LO w Gdyni będą to zaprzyjaźnione szkoły ze Słupska: Szkoła Młodych Fizyków i I Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
A jakie rady mają dla swoich kolegów i koleżanek przygotowujących tegoroczne projekty byli uczestnicy Finału Explory? O to zapytała Karolina Kozikowska z zespołu medialnego 3LAB Roberta Miśkiewicza – jednego z trzech uczniów, którzy skonstruowali Extreme Box, czyli urządzenie, które aktualnie testowane jest w warunkach ekstremalnych na Antarktydzie. Materiał do obejrzenia  tutaj