Ładowanie

Konkurs programistyczny „POTYCZKI ALGORYTMICZNE”

ABSOLWENCI ORAZ UCZEŃ „GDYŃSKIEJ TRÓJKI” W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO OTWARTEGO KONKURSU PROGRAMISTYCZNEGO „POTYCZKI ALGORYTMICZNE”

Potyczki Algorytmiczne to ogólnopolski, otwarty konkurs programistyczny. Pierwsze zawody zostały zorganizowane w 2005 roku przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmę Advanced Digital Broadcast.

Konkurs składa się z pięciu rund zdalnych, rozgrywanych przez internet, oraz finału, do którego awansuje 20 najwyżej sklasyfikowanych uczestników. Zwycięzca finału otrzymuje tytuł Algorytmistrza Roku. Każda runda zdalna trwa od 33 do 63 godzin. W trakcie rundy do rozwiązania jest od 1 do 4 zadań. Zadania polegają na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego opisany problem. Zawodnicy wysyłają swoje rozwiązania przy użyciu strony internetowej zawodów.
Po zakończeniu każdej z rund programy są oceniane automatycznie. Zadania z poprzednich edycji można znaleźć w serwisie Szkopuł.

Wielki sukces w zakończonej 12 XII 2021 rundzie tegorocznej (rok szkolny 2021/22) edycji Konkursu odnieśli obecni oraz byli uczniowie z klas matematyczno-informatycznych z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. W gronie 20 finalistów tego bardzo prestiżowego konkursu, wyłonionych spośród 1274 uczestniczek i uczestniczek, znalazło się 3 absolwentów oraz 1 uczeń gdyńskiej Trójki z klasy matematyczno-informatycznej: Juliusz Pham, Kacper Kluk, Kacper Walentynowicz oraz Bartłomiej Czarkowski – jedyny uczeń w gronie 20 finalistów, gł. studentów informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego lub pracowników naukowych.  Wielki finał Konkursu odbędzie się na Uniw.Warszawskim 22-23 stycznia 2022 roku.
Przez co najmniej 6 lat (3 lata w Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni oraz 3 lata w III LO w Gdyni) nauczycielem informatyki ww czwórki był albo jest nadal profesor oświaty – Pan Ryszard Szubartowski.

GRATULUJEMY !!!

Wiesław Kosakowski-dyrektor III LO w Gdyni

ŹRÓDŁO:

https://www.facebook.com/potyczki
https://potyczki.mimuw.edu.pl/o-konkursie/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content