Ładowanie

Nocny maraton pisania listów w obronie osób represjonowanych

Nocny maraton pisania listów w obronie osób represjonowanych

W nocy z czwartku na piątek (16/17 XII) w auli gdyńskiej Trójki po raz kolejny został zorganizowany nocny maraton pisania listów (Amnesty International) w obronie osób represjonowanych. Inicjatorką tegorocznej akcji była uczennica Zofia Lamęcka z klasy pierwszej matematyczno-fizycznej, która przygotowała wydarzenie we współpracy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

W maratonie wzięło udział ponad 60 uczniów i nauczycieli, w tym goszczący w III LO w ramach unijnego programu „Erasmus” uczniowie i nauczyciele ze szkół z: Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Turcji oraz Włoch.

Koordynowane przez Panie: Annę Czernihowską-Tymoszyk oraz Olgę Wrońską przedsięwzięcie zaowocowało 473 listami, których adresatami byli przedstawiciele władz wielu krajów. Nadawcy listów zaapelowali w nich o uwolnienie aresztowanych i więzionych osób mających odwagę występować w obronie wolności oraz równości, a których zdrowie i życie z powodu stosowanych przez władze represji są poważnie zagrożone.

Podczas maratonu uczniowie z 6 krajów mieli okazję do prowadzenia ciekawych dyskusji oraz poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej istotnych zagadnień związanych z obroną praw człowieka, a wszystko przy dobrej muzyce i przekąskach.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content