Ładowanie

Gdyńskie III LO im. Marynarki Wojennej najlepszym liceum na Pomorzu i piątym w Polsce

Gdyńskie III LO im. Marynarki Wojennej NAJLEPSZE NA POMORZU i PIĄTE W POLSCE
Świetne osiągnięcia absolwentów oraz uczniów GDYŃSKIEJ TRÓJKI
pod kierunkiem nauczycieli na maturze krajowej oraz w olimpiadach naukowych
XXIV OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ 12 STYCZNIA 2022 ROKU

W środę 12 stycznia 2022 roku o godz. 12.00 w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbył się uroczysty finał XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół, który organizowany jest przez Fundację Perspektywy z Warszawy we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych, a od kilku lat także z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Warszawie oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi działającymi w poszczególnych województwach.

W 24 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół (rok 2022) uwzględniającym uzyskane w roku szkolnym 2020/2021 ww osiągnięcia GDYŃSKA TRÓJKA okazała się po raz dwudziesty czwarty NAJLEPSZYM LICEUM w WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM , a także znalazła się w PIERWSZEJ PIĄTCE NAJLEPSZYCH LICEÓW w POLSCE.

W rankingu biorącym pod uwagę tylko osiągnięcia w olimpiadach III LO w Gdyni znalazło się także na V m-cu w Polsce, a w rankingu maturalnym (wyniki tylko matury krajowej) gdyńskie III LO zajęło XIV m-ce.

W rankingu brane są pod uwagę sukcesy uczniów danej szkoły w olimpiadach przedmiotowych (naukowych), międzyprzedmiotowych (interdyscyplinarnych) i zawodowych oraz ich osiągnięcia w najważniejszych międzynarodowych olimpiadach naukowych, a także średnie wyniki uzyskane przez absolwentów tej szkoły na krajowym egzaminie maturalnym zdawanym w roku jej ukończenia. W przypadku techników dodatkowo brane są pod uwagę średnie wyniki szkoły uzyskane przez jej absolwentów na egzaminach zawodowych (wyniki uzyskane przez absolwenta w roku ukończenia technikum).

Pełne wyniki rankingu (ranking maturalny, ranking olimpijski, rankingi wojewódzkie liceów oraz techników) zostały opublikowane na stronie internetowej http://www.perspektywy.pl/, a także na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy wydanego w tym samym dniu.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022
NAJLEPSZE LICEA W POLSCE

1

XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica

Warszawa

2

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące

Toruń

3

XIII Liceum Ogólnokształcące

Szczecin

4

V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego

Kraków

5

III LO im. Marynarki Wojennej RP

Gdynia

6

XXVII LO im.Tadeusza Czackiego

Warszawa

7

XIV LO im. Polonii Belgijskiej

Wrocław

W rankingu nie są uwzględniane wyniki uzyskiwane przez absolwentów (obecnie już w ponad 40. polskich szkołach) przystępujących do matury międzynarodowej, w ramach której przedmioty zdawane są zgodnie z programami IBO-International Baccalaureate Organization.

W przypadku III LO w Gdyni dotyczy to każdego roku 25% wszystkich absolwentów, którzy od zawsze uzyskują znakomite wyniki na maturze międzynarodowej. Jeżeli wyniki z tej matury byłyby brane pod uwagę w różnego rodzaju rankingach i zestawieniach, to z pewnością miejsce zajmowane w nich przez gdyńską Trójkę byłoby jeszcze wyższe.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni (rok zał. 1950)
oraz Gdyńskiego Liceum Matury Międzynarodowej nr 0704-Gdynia IBO World School 0704 (rok zał. 1993)

Licea ogólnokształcące, które zajęły najwyższe miejsca w rankingu głównym

Licea ogólnokształcące, które zajęły najwyższe miejsca w rankingu olimpijskim

Licea ogólnokształcące, które zajęły najwyższe miejsca w rankingu maturalnym

Pomorskie licea ogólnokształcące,które zajęły najwyższe miejsca w rankingu głównym

zdjęcia źródło: http://perspektywy.pl/portal/

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content