Ładowanie

STUDNIÓWKA – w tym roku PIĘĆDZIESIĘCIODNIÓWKA ze zbiórką na pomoc rodzinom z Ukrainy

W gdyńskiej Trójce STUDNIÓWKA – w tym roku wyjątkowo PIĘĆDZIESIĘCIODNIÓWKA jak zawsze w budynku szkoły „Wejście na studniówkę za co najmniej złotówkę. Zebrane złotówki będą przeznaczone dla potrzebującej pomocy rodziny z Ukrainy”

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z bardzo niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym BAL STUDNIÓWKOWY organizowany jest w budynku szkoły.

W roku 2021 Studniówka w III LO z uwagi na zagrożenie epidemiczne w Polsce nie odbyła się, ale po zakończeniu sesji maturalnej ubiegłoroczni absolwenci gdyńskiej Trójki zorganizowali, poza budynkiem szkoły, BAL MATURALNY.

W obecnym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas mieli bawić się na swojej studniówce 29 stycznia 2022 r. Jednakże w powyższym terminie jej zorganizowanie w budynku szkoły uniemożliwiły przepisy wprowadzone nagle przez GIS oraz MEiN. Okazało się, że studniówka w budynku gdyńskiej Trójki mogła być zorganizowana dopiero w marcu br.

W ostatni piątek, 4 III 2022, przy wydatnej pomocy rodziców i pracowników szkoły aula gdyńskiej Trójki zamieniła się w salę balową, a szkolne korytarze i pomieszczenia dydaktyczne w estetyczne sale jadalne. Podłoga w szkolnej auli została wyłożona specjalną nawierzchnią sprzyjającą wszelkim tańcom. Na przygotowania do BALU STUDNIÓWKOWEGO złożyło się także prawie dwadzieścia godzin prób poloneza dla wszystkich uczniów z klas maturalnych, a także kilkadziesiąt lekcji walca angielskiego dla ponad 50 chętnych par.

W sobotę 5 marca 2020 r. w auli III LO w Gdyni STUDNIÓWKA rozpoczęła się o godz. 19:00 polonezem zatańczonym przez 218 uczennic i uczniów, a zakończyła się o godz. 4:00 następnego dnia. Do końca BALU bawiło się wyjątkowo wielu maturzystów.


W programie BALU znalazło się miejsce na koncert szkolnych zespołów muzycznych, degustację o północy wyjątkowego tortu, pamiątkowe fotki i filmy, ale przede wszystkim na znakomitą zabawę – ostatnią szkolną zabawę taneczną pod opieką nauczycieli, a także rodziców (dyżury przedstawicieli Rady Rodziców).

Krajowi i międzynarodowi maturzyści z III LO w Gdyni mieli w miniony weekend nie tyle studniówkę, co pięćdziesiąciodniówkę, bowiem dokładnie za 52 dni po swoim ostatnim szkolnym balu w czwartek 28 kwietnia 2022 r. swoją sesję egzaminacyjną rozpoczną maturzyści międzynarodowi /pierwszy egzamin pisemny będzie z fizyki/, a maturzyści krajowi przystąpią do swojego pierwszego egzaminu dojrzałości /z języka polskiego/ 5 dni później w piątek 4 maja, czyli 58 dni po Balu.

Podczas studniówkowego balu w III LO w Gdyni była kontynuowana rozpoczęta już 28 lutego br. szkolna akcja zbiórki pieniędzy przeznaczonych na pomoc dla rodzin ukraińskich, które po ucieczce z Ukrainy zaatakowanej przez rosyjskie wojsko znalazły lub znajdą bezpieczne schronienie w Gdyni (hasło: „Wejście na studniówkę za co najmniej złotówkę. Zebrane złotówki będą przeznaczona dla potrzebującej pomocy rodziny z Ukrainy”).

Fragment wystąpienia Martyny Zawadzkiej, która razem z Szymonem Warsockim prowadziła Studniówkę w auli III LO w Gdyni:
„Jesteśmy bez wątpienia rocznikiem wyjątkowym, który więcej czasu spędził w domu niż w szkole. Mimo tego udało nam się jednak zawiązać niezwykłe więzi. Jesteśmy przekonani, że wiele z nich przetrwa lata.

Dzisiaj jest czas wyjątkowy pod wieloma względami. Już niedługo opuścimy mury naszej szkoły i wkroczymy samodzielnie w świat dorosłych. Jak pokazują ostatnie zdarzenia nie zawsze jest on sprawiedliwy, czy wolny od przemocy. Bardzo życzymy sobie by nowe pokolenie odmieniło los naszej planety i zażegnało wszelkie konflikty. Jako uczniowie Gdyńskiej Trójki stanowimy wspaniałą, pełną współczucia i wsparcia społeczność. Dlatego pragniemy wyrazić ogromny żal spowodowany wojną za naszą wschodnią granicą, poniesionymi stratami i losem naszych sąsiadów.

Przywołując jednak słowa Wisławy Szymborskiej (“Czemu ty się, zła godzino,z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś – a więc musisz minąć. Miniesz – a więc to jest piękne”), które skłaniają nas do nieporzucania nadziei, chcemy mimo wszystko zaprosić Was na nasz ostatni szkolny bal. Wydarzenie niezapomniane dla każdego maturzysty”.

Na bal w gdyńskiej Trójce przybyło w sumie ponad 330 osób (uczniowie, ich goście-partnerzy, bliższa i dalsza rodzina, pracownicy szkoły , pracownicy podmiotów współorganizujących bal). Tegoroczna studniówka gdyńskiej Trójki została zorganizowana (jak zawsze w budynku Naszej Szkoły) przez bardzo wiele osób, którym należą się wyjątkowe podziękowania, w tym przede wszystkim Paniom i Panom:

 •  Celinie Bujalskiej (nadkoordynacja całego przedsięwzięcia),
 •  wicedyrektor Małgorzacie Szymańskiej-Pancewicz (przygotowanie, prowadzenie prób poloneza i walca angielskiego, współkoordynacja przygotowań do studniówki ),
 • kierownik Dorocie Lubiewskiej (nadzór administracyjno-techniczny nad podmiotami zewnętrznymi uczestniczącymi w organizacji studniówki oraz zarządzanie pracownikami obsługi III LO),
 • wicedyrektorowi Włodzimierzowi Subczyńskiemu (nadzór logistyką i sprawowanie pieczy pedagogicznej podczas całej studniówki)
 • Leszkowi Buczyńskiemu (opieka nad szkolnymi zespołami muzycznymi ),
 • wychowawcom klas maturalnych (opieka pedagogiczna podczas studniówki): III B – Agnieszka Skalska, III C – Aleksandra Ogiegło, III E – Anna Kierznikowicz, III H – Anna Czernihowska-Tymoszyk, III IB – Maria Łojek-Kurzętkowską oraz Magdalena Roda, III M – Joanna Piechowiak, III P – Grzegorz Urgacz,
 • komitetowi studniówkowemu rodziców, gł. członkowie prezydium Rady Rodziców (bezpośrednie zaangażowanie w przygotowanie studniówki),
 • pracownikom obsługi szkoły za pracę podczas przygotowania budynku szkoły do studniówki, podczas jej trwania oraz po jej zakończeniu (sprzątanie i przygotowanie budynku szkoły do zajęć lekcyjnych zaplanowanych w pn. 7 III2022)
 • rodzicom sprawującym w ramach „dyżurów” wspólnie z wychowawcami klas i dyrekcją III LO pieczę pedagogiczną nad uczniami przez prawie 12 godzin trwania studniówki,
 • uczniowskiemu komitetowi studniówkowemu (bezpośrednie zaangażowanie w organizację studniówki), w tym m.in. Martynie Zawadzkiej, Szymonowi Warsockiemu, Karolinie Skalskiej (koordynacja, listy uczestników, reprezentantka uczniowskiego komitetu studniówkowego), Halszce Drozd (wystrój), Marcie Dołębskiej (koordynacja),
 • zespołom muzycznym (uczniowie i absolwenci III LO: Wojciech Renke, Hanna Renke i Maria Renke, Witold Petrulis, Dominika Rosińska, Tomasz Żarnowski, Aleksander Maliszewski, Julia Krause i Emilia Wojdylak).
 • oraz wielu innym osobom, których nazwiska nie zostały wyżej wymienione.

Artykuł o studniówce został także opublikowany w „Newsletterze Akademickim – Perspektywy” i można go przeczytać tutaj

Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania,
Wiesław Kosakowski

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content