Maria Hendzel laureatką XII edycji II Międzynarodowego Konkursu Filmowego Wylęgarnia

8. kwietnia 2022 r. zostali wyłonieni laureaci XII edycji II Międzynarodowego Konkursu Filmowego Wylęgarnia, a wśród nich Maria Hendzel, uczennica klasy IEH naszej szkoły.

W konkursie brali udział uczniowie szkół z całej Europy m.in. z Hiszpanii, Rumunii, Ukrainy, Chorwacji i Serbii. Maria została laureatką w aż 4 kategoriach. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii piosenka filmowa, śpiewając w języku hiszpańskim „Un regalo mágico” z filmu Encanto oraz drugie miejsce za wykonaną w duecie piosenkę „Thank you for the music”. Wyróżniony został także scenariusz i film, który tworzyła wraz z ekipą filmową.