Ładowanie

Pierwsze i drugie miejsce w konkursie języka niemieckiego „Deine Meinung ist gefragt”.

02 maja 2022 zostały ogłoszone wyniki pierwszej edycji konkursu języka niemieckiego „Deine Meinung ist gefragt”, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – oddział Trójmiasto. Nagrody za zajęcie pierwszych dwóch miejsc powędrowały do uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości języka niemieckiego.

Laureatką pierwszego miejsca została tegoroczna maturzystka – uczennica klasy III IBO Emilia Monkiewicz, natomiast drugie miejsce zajął Maksymilian Kempa – uczeń klasy trzeciej. Naszą szkołę reprezentowała także Marta Garbaciak, również z klasy trzeciej liceum czteroletniego.

Konkurs polegał na wygłoszeniu mowy wspartej prezentacją multimedialną na aktualny temat „Distanz- oder Präsenzunterricht“ – lekcja zdalna czy stacjonarna, a następnie zapisaniu nagrania na platformie YouTube w formie filmu niepublicznego. Ocenie podlegały sposób autoprezentacji, prezentacji, bogactwo językowe i poprawność.

Nasi uczniowie przygotowali bardzo ciekawe nagrania, podczas których przedstawiali wady i zalety obydwu form nauczania. Każdy z nich wybrał jednak nauczanie stacjonarne, zwracając uwagę na relacje z rówieśnikami oraz z nauczycielami, które tylko w klasycznym modelu nauczania mogą się prawidłowo rozwijać. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, wspaniałe nagrody rzeczowe, bony do Empiku oraz półroczny kurs języka niemieckiego sponsorowany przez Szkołę Językową „Pionierki w Niemieckim”. Opiekunem uczniów była Pani Agata Taźbierska.

W załączeniu znajdują się nagrania wyróżnionych uczniów:

Emilia Monkiewicz

Maksymilian Kempa

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content