Ładowanie

Reprezentacja naszej szkoły w ogólnopolskim finale konkursu CanSat

Drużyna 3Fall w składzie: Julia Jasieńska, Szymon Januszek, Mateusz Pietrzak i Alan Soliński reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskim finale konkursu CanSat, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Zadaniem drużyny było skonstruowanie sondy, która następnie została wyniesiona przez rakietę na wysokość około 1,5 km, skąd spadła z powrotem na ziemię. Kampania startowa odbyła się 26.03. na Pustyni Błędowskiej. Sonda miała wykonać dwie misje. Misja podstawowa polegała na pomiarach temperatury i ciśnienia powietrza podczas spadku. Misję dodatkową każdy zespół musiał zaplanować samodzielnie. Drużyna 3Fall skupiła się na wykrywaniu obecności mikroplastików, które złapane zostały w pułapkę elektrostatyczną, a następnie zaobserwowane w mikroskopie polaryzacyjnym oraz zbadane pod kątem składu metodą spektroskopii Ramana, co było możliwe dzięki współpracy z Politechniką Gdańską. Opiekunem uczniów jest Pani Emilia Cyrocka – nauczycielka fizyki w III LO w Gdyni. 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content