Ładowanie

Informatyczne, ekonomiczne, finansowe, badawcze i techniczne osiągnięcia uczniów z III LO w Gdyni

XXVIII Bałtycka Olimpiada Informatyczna
Brązowy medal olimpijski dla ucznia z gdyńskiej Trójki

W niemieckim mieście Lubeka na początku maja br. rozegrana została XXVIII Bałtycka Olimpiada Informatyczna, w której wzięło udział 96 wybitnych młodych informatyków z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji, Ukrainy. Znakomicie zaprezentował się w Olimpiadzie JAKUB PNIEWSKI – uczeń z klasy matematyczno-informatycznej III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, który zdobył BRĄZOWY MEDAL. Nauczycielem Kuby w III LO jest Pan Ryszard Szubartowski.
https://www.boi2022.de/index.php/results/?fbclid=IwAR1UMlbV8kbLfK6WWZkxzFg_Lgob9jZ7DTAyvCvt78BVDHpSTlx29AUqdGo

Wielkie wyróżnienie dla nauczyciela informatyki z III LO w Gdyni

Podczas uroczystości zakończenia XXIX Olimpiady Informatycznej, w ramach Programu stypendialnego Olimpiady Informatycznej, 22 wybitnych nauczycieli informatyki zostało wyróżnionych stypendiami ufundowanymi przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w ramach Programu Stypendialnego Olimpiady Informatycznej, którego patronem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a bezpośrednim pomysłodawcą minister Janusz Cieszyński. W programie nagradzani są nauczyciele za systemową pracę z uczniami uzdolnionymi informatycznie, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz przygotowań do startu w Olimpiadzie Informatycznej. Stypendia przyznawane są w czterech kategoriach.

Wśród 22 nauczycieli-laureatów znalazł się (jako jedyny z woj. pomorskiego) Pan Ryszard Szubartowski – znakomity nauczyciel informatyki w III LO w Gdyni, który otrzymał „nagrodę pierwszego stopnia za osiągnięcia wybitne – 30 000 zł.”
https://www.oi.edu.pl/l/29oi_stypendia_nauczyciele/

IV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Ekonomicznej
„Sukces Na Bank”

Drużyna III LO w Gdyni zakwalifikowała się do finału (III etap) – n-l przedsiębiorczości: Anita Fabrycka – IV edycji ogólnopolskiego turnieju wiedzy ekonomicznej „Sukces Na Bank”, w którym wystąpi 16 najlepszych drużyn z Polski. Ćwierćfinały zawodów finałowych zostaną rozegrane w Bydgoszczy 11 i 12 czerwca 2022r, a tydzień później półfinały i finał.

Do etapu szkolnego (I etap) turnieju zarejestrowało się aż 299 drużyn z całej Polski, a do rozegranego w kwietniu br. etapu międzyszkolnego (II etap) zakwalifikowano 32 najlepsze w kraju szkolne drużyny. Ekipa z gdyńskiej Trójki w II etapie zajęła piąte miejsce będzie jedyną drużyną z Gdyni w finale Turnieju.
https://www.facebook.com/SukcesNaBank/

XII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

Awans do finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach ( 8 IV 2022 )uzyskały: Grzenkowicz Julia, Guściora Małgorzata, Miąskowska Marta (n-l Anita Fabrycka). Organizatorem Konkursu jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych.
http://www.doradcy.slask.pl/strona.php/264_xii_ogolnopolski_final_konkursu_wiedzy_o_podatkach.html

XV Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”

Jury XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2021/2022 przyznało

III miejsce i tytuł laureatów w kategorii Liceum uczniom: Alanowi Solińskiemu, Mateuszowi Pietrzakowi, Szymonowi Januszkowi za projekt „Rakieta z kontrolą wektora ciągu – pakiet edukacyjny dla szkół średnich” przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Rzepy,

a uczniowie: Jan Łubiński, Bartosz Kostarczyk, Robert Miśkiewicz uzyskali również tytuł laureata konkursu „Młody Innowator 2021/2022” otrzymując NAGRODĘ SPCJALNĄ PREZES FSNT-NOT za projekt „ExtremeBox” przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Rzepy oraz Panów: Jakuba Zdroika i Adama Nawrota.

Uroczystość finałowa – Gala Konkursu odbędzie się 18 maja 2022 r. (środa) o godz. 12.00 w Warszawskim Domu Technika NOT ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.
https://www.not.org.pl/.

Ogólnopolski Konkurs Explory

W etapie regionalnym (II etapie) Ogólnopolskiego Konkursu E/x/plory w Olsztynie (26 IV 2022) awans do finału (III etap), który zostanie rozegrany jesienią br. w Gdyni, uzyskała praca badawcza, której autorami są: Barbara Siewert (III LO w Gdyni) oraz Maciej Uranowski (Katolickie LO w Chełmnie) . Tytuł pracy: „Badanie antykancerogennych właściwości ekstraktu z wrośniaka różnobarwnego (trametes versicolor)”. Opiekę naukową nad pracą sprawowała Pani Paulina Zegarska.

Podczas rozgrywek finałowych w ramach Gdynia Explory Week uczestnicy powalczą o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory. Uczennica z III LO w Gdyni będzie jedyną reprezentantką Gdyni w jesiennym finale Explory.
https://www.explory.pl/news/2022/4/regionalny-festiwal-explory-w-olsztynie-wyniki,310

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content