Ładowanie

Wielki Maraton Czytelniczy 

16.06 w audytorium budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala finałowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Nasza szkołę reprezentowała Anna Masternak z kl. 2B, która została tegoroczną finalistką tego konkursu. Serdecznie gratulujemy! Nagrodą oprócz dyplomu były oczywiście … książki.

Rozdaniu nagród towarzyszyła piękna muzyka w wykonaniu licealistów, a samą galę poprowadzili z rozmachem – pod organizatorów i opiekunów gali – uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.

 Wielki Maraton Czytelniczy to półroczny projekt czytelniczy, w który co roku zaangażowanych jest wiele szkół z całej Polski. Polega on na przeczytaniu co miesiąc jednej z 6 lektur zgodnie z harmonogramem konkursu oraz napisaniu każdorazowo szczegółowego testu z treści z elementami interpretacji. Za każdy test, uczniowie zdobywają punkty, które na koniec sumują się. W tym roku obowiązywały następujące lektury:

  1. Stanisław Lem 'Katar’

  1. Ryszard Kapuściński 'Kołyma, mgła i mgła’ (w: Imperium)

  1. John R.R Tolkien 'Silmarillion’

  1. Sharon Cameron 'Światło ukryte w mroku’

  1. Melissa Albert 'Hazel Wood’

  1. Andrzej Pilipiuk 'Czarownik Iwanow’

Gratulacje należą się także wszystkim tegorocznym uczestnikom etapu szkolnego konkursu, a byli nimi w tym roku: Aleksandra Czartrowska (kl 3H). Marta Chmielecka (kl 1 EH), Adrian Dybowski (kl 3 LM, wielokrotny laureat i finalista tego konkursu w zeszłych latach, tegoroczny maturzysta, otrzymał tytuł Miłośnika Książek), Lena Idczak (kl 2 M), Amelia Chmielewska (kl 2B), Paulina Wojtaszek (kl 1 Z), Wiktoria Celban (kl 3H), Weronika Rakowska (kl 1Z), Wit Dobrowodzki (kl 1 M), Dominik Jarosz  (kl 3 BE) oraz Martyna Freda  (kl 1 EH).

Jeszcze raz gratulujemy naszej finalistce i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Maratonie w nowym roku szkolnym – startujemy już we wrześniu, do zobaczenia!

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content