Ładowanie

Biegiem dla Ukrainy – relacja z akcji charytatywnej

W sobotę – 11. czerwca o godz. 9:00 na Bulwarze Nadmorskim nasza szkoła wraz z Fundacją parkrun Gdynia i Gdyńskim Centrum Sportu współorganizowała akcję charytatywną „Biegiem dla Ukrainy”.

Była to specjalna edycja biegu, któremu towarzyszył kiermasz ciast przygotowany przez społeczność gdyńskiej “Trójki”.  W ciągu dwóch godzin sprzedaży słodkości, udało się nam zebrać 1550, 37 PLN  i  300 PLN na portalu zrzutka.pl  Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup żywności długoterminowej dla żołnierzy walczących w Ukrainie, którą kolejny raz dostarczy na front tata naszej uczennicy. Założona na ten cel zbiórka na portalu „zrzutka.pl” jest jeszcze aktywna i można ją wspierać do 6. lipca na https://zrzutka.pl/748ewy

W sobotniej akcji pod opieką nauczycieli: Anny Duszak-Kletkiewicz, Justyny Horodeckiej-Nowickiej, Alicji Krzemieniewskiej i Bożeny Chmielińskiej wzięło udział przeszło 60 uczniów naszej szkoły. Grono nauczycielskie honorowo reprezentowała i z wysoką lokatą bieg ukończyła Pani Olga Wrońska, natomiast spośród uczniów z dystansem 5 km zmierzyli się: Aleksandra MechlińskaMaja Lewandowska, Antonina Gajewska, Zofia Lachowicz, Kinga Żendarska, Maja Rokita, Jan Kaliszczak oraz Igor Przylang.

W akcji charytatywnej można było zaangażować się na wiele sposobów: pomagając w roli wolontariusza przy organizacji biegu: skanując i mierząc czas zawodników, „zamykając stawkę biegaczy”, ubezpieczając trasę, czy pilnując porządku. Wiele osób przygotowywało stoiska kiermaszu i strefę wypoczynku, upiekło i sprzedawało ciasta. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazała się także ekipa logistyczna.

Ze strony uczniów organizacją działań przedsięwzięcia zajęli się Lena Bryll i Wojciech Kuberka pod opieką nauczycieli: Pań Anny Rzepy, Małgorzaty Olszowej i Bożeny Chmielińskiej.

III LO w Gdyni składa szczególne podziękowania za profesjonalną pomoc organizacyjną, logistyczną i wyjątkową atmosferę współpracy dla: Pani Izabeli Cigert i  Pana Jakuba Fedorowicza – koordynatorów z Fundacji parkrun oraz dla Pana Przemysława Daleckiego – Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. Organizatorzy zbiórki charytatywnej kierują również szczególne podziękowania za wielostronne wsparcie medialne dla Pani Eweliny Mazur.

Podsumowując należy dodać, że przedsięwzięciu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera będąca połączeniem działania na rzecz innych oraz energii sportowego ducha. Jesteśmy pewni, że tamtego dnia wszyscy wracaliśmy z poczuciem wspaniale i aktywnie rozpoczętego dnia.

Przedsięwzięcie sfilmował dronem i film zmontował Marcel Wroński. Film można obejrzeć tutaj

zdjęcia: Kaja Gąska https://pl-pl.facebook.com/people/parkrun-Gdynia/100063539140034/
zdjęcia III LO: Lena Bryll, Dariusz Chmieliński

 

 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content