Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego

Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki to zawody elitarne. Zwyciężyć w nim można jedynie wtedy, gdy przedstawi się samodzielne matematyczne dokonanie. Nic dziwnego, że jego laureaci są potem (po ćwierćwieczu to już wiadomo na pewno) wybitnymi matematykami. Tak się nawet zdarzyło, że w 2003 roku opiekunką zdobywczyni złotego medalu była laureatka jednego z pierwszych Konkursów – dziś już profesor jednego z czołowych uniwersytetów. Ale nie jest to regułą – ciekawe prace otrzymujemy z wielu szkół z różnych regionów Polski.

Do finału 44. Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

Finał odbędzie się 24 września podczas 8. Kongresu Młodych Matematyków Polskich.
Autorom i opiekunom finałowych prac serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie: http://www.deltami.edu.pl/delta/redakcja/konkurs_prac_uczniowskich/
Zdjęcie: Czasopismo Delta