Gratulujemy zwycięstwa naszym szkolnym Poetom

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zwyciężyli w XIII edycji Pomorskiego Konkursu Poezji Uczniowskiej „Niektórzy lubią poezję… „. Helena Krawiec  (kl. 3H) zajęła I miejsce za wiersz pt. „Do zapomnienia” oraz Witold Petrulis (tegoroczny maturzysta z kl. 3LIB) – miejsce III za utwór „Pointa”. Naszą szkołę reprezentowała także w finale Dominika Rosińska (kl. 3 H) z utworem pt. „Kicz”.

Tematyka wierszy była dowolna. Każda szkoła mogła zgłosić do finału 3 utwory. Etap szkolny konkursu odbył się w marcu – wiersze reprezentujące naszą szkołę zostały wytypowane przez szkolne jury w składzie: Joanna Piechowiak, Bożena Chmielińska i szkolny koordynator konkursu – Justyna Horodecka – Nowicka.

Uroczysta gala finałowa odbyła się 06.06. w Muzeum Emigracji w Gdyni. Poprowadziły ją panie: Ewelina Worzała – prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, główna organizatorka konkursu oraz pani Agnieszka Gałęziewska z ZSP nr 2 w Gdyni. Po zakończeniu gali uczestnicy mieli okazję zwiedzić na miejscu ciekawą interaktywną wystawę dla młodszych uczniów pt. ”Przeprowadzki” – poruszającą trudny temat emigracji w oczach najmłodszych.

Utwory wszystkich uczestników finału zostały opublikowane w tomiku  poezji uczniowskiej. Jeden egzemplarz tomiku otrzymała tradycyjnie biblioteka szkolna – zapraszamy do lektury.  Poniżej zamieszczamy link do zwycięskich utworów naszych uczniów.

Helena Krawiec Do zapomniania I miejsce

Witold Petrulis wiersz Pointa III miejsce

Z poetycką twórczością uczniów naszej szkoły można także zapoznać się w Kąciku Poezji (gabloty obok Wypożyczalni). Zapraszamy do jego współtworzenia w przyszłym roku szkolnym. Gorąco gratulujemy naszym szkolnym Poetom!