Ładowanie

Uroczyste ogłoszenie wyników matury krajowej i matury międzynarodowej w GDYŃSKIEJ TRÓJCE

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni jest prawdopodobnie jedną z nielicznych szkół w Polsce, w których wręczenie świadectw dojrzałości ma charakter uroczysty…

We wtorek 5 lipca br. tegoroczne absolwentki oraz tegoroczni absolwenci gdyńskiej Trójki (203 osoby) poznali wyniki uzyskane na maturze krajowej nadzorowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – CKE  w Warszawie (Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku), a także poznali wyniki uzyskane na maturze międzynarodowej  nadzorowanej przez International Baccalaureate Organization-IBO (Genewa-Haga).

Wszystkie tegoroczne absolwentki i wszyscy tegoroczni absolwenci III LO w Gdyni maturę krajową lub maturę międzynarodową zdali i to znakomicie !

Uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości (matura CKE) odbyło się w godzinach południowych w szkolnej auli (162 osoby), w której o godz. 16:30 swoje zaświadczenia o wynikach matury IBO odebrali absolwenci Gdynia International Baccalaureate Organization World School 0704 funkcjonującej w ramach III LO w Gdyni (40 osób).

Najlepsze wyniki na krajowym egzaminie dojrzałości uzyskały w gdyńskiej Trójce dwie absolwentki:
Rozalia Szulc, która uzyskała ze wszystkich zdawanych egzaminów wynik 98%
                                        (średnia z 7 egzaminów ), w tym 4 egzaminy zdane na 100%    oraz
Maja Müller, która otrzymała ze zdawanych egzaminów wynik 97,4%   
                                        (średnia z 8 egzaminów), w tym 4 egzaminy zdane na 100%.

Z kolei na międzynarodowym egzaminie dojrzałości najlepszy wynik w III LO uzyskała absolwentka Emilia Monkiewicz. Emilia zdobyła najwyższą możliwą do zdobycia na maturze IBO liczbę punktów, tj. 45 na 45.
W odniesieniu do matury krajowej oznacza to uzyskanie średniej z wyników ze wszystkich  8 egzaminów i za oceny z pracy dyplomowej oraz teorii wiedzy na poziomie 100%!

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że III LO w Gdyni aż dziesięć osób uzyskało na maturze IBO wynik 44/45 pkt. , kolejnych pięć zdobyło 43/45 pkt., a następnych pięć uzyskało 42/45 pkt., cztery osoby uzyskały po 41/45 pkt. , a jedna 40/45 pkt. Łącznie aż 26 osób na 40 zdających zdobyło 40 i więcej punktów na 45 maks.

Tym samym III LO w Gdyni odnotowało najlepszy wynik na maturze międzynarodowej, czyli 41/45 pkt., w całej prawie 30-letniej historii nauczania programu matury międzynarodowej w Polsce (pierwsze w Polsce klasy z maturą IBO utworzone zostały w 1993 roku w III LO w Gdyni oraz w XXXIII LO w Warszawie).

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content