XXV-lecie MATURY rocznik 1997

W sobotę 4 czerwca z okazji 25 rocznicy ukończenia gdyńskiej Trójki (III LO im. Marynarki Wojennej RP – Gdyńska Szkoła Matury Międzynarodowej 0704) w godzinach popołudniowych w budynku Naszej Szkoły odbyło się spotkanie maturzystek i maturzystów z 1997 r. (matura krajowa, matura międzynarodowa). Po spacerze w budynku liceum (zwiedzanie sal lekcyjnych) i boisku oraz po wspólnym zdjęciu w amfiteatrze szkolnym, stu kilkunastu absolwentów udało się do pobliskiego hotelu na bal, który trwał do godzin bardzo porannych następnego dnia.

Komitet organizacyjny Jubileuszu tworzyli: Katarzyna Świtońska (Leończak, kl.IV A), Karolina Kupc (Kałuża, kl.IV E), Adam Kumiszcza (kl.IV IB), Marek Nowak (kl.IV A).

Spośród nauczycieli na spotkanie i/lub na bal przybyli: prof. Anna Janicka (n-lka biologii, obecnie na emeryturze), prof. Wojciech Tomalczyk (n-l matematyki), prof. Jacek Lech (n-l matematyki) oraz prof. Wiesław Kosakowski (n-l geografii, dyrektor III LO).

Wychowawczyniami klas rocznika 1997 były Panie:
IV A – prof. Dorota Nitecka* (j.polski)
IV B – prof. Ewa Alechno* (historia)
IV C – prof. Emilia Kuczyńska* (j.polski)
IV D – prof. Czesława Łubińska (matematyka)
IV E – prof. Anna Janicka (biologia)
IV IB – prof. Sławomira Winiarska-Mielniczuk (j.angielski)
oraz Panowie:
IV M – prof. Wojciech Tomalczyk (matematyka)
IV IB – prof. Jacek Lech (matematyka).
* nie żyje