Ładowanie

Znakomite wyniki maturzystów krajowych i międzynarodowych z GDYŃSKIEJ TRÓJKI

Znakomite wyniki maturzystów krajowych i międzynarodowych z GDYŃSKIEJ TRÓJKI

Dwie maturzystki z gdyńskiego III LO w gronie najlepszych w Polsce i na świecie

Wszyscy tegoroczni absolwenci (203 osoby) III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni zdali maturę krajową (organizowaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną-CKE w Warszawie; 163 osoby) oraz maturę międzynarodową (organizowaną przez Centrum Egzaminacyjne International Baccalaureate Organization-IBO w Cardiff w Wielkiej Brytanii; 40 osób).

Średnie z wyników uzyskanych na maturze krajowej (CKE) w gdyńskiej Trójce są następujące (tylko egzaminy, do których przystąpiło min. 5 osób):

poziom podstawowy:

 • język polski – 68% (wynik w skali staninowej: WYSOKI 7)
 • język angielski – 98% (WYSOKI 7)
 • matematyka – 92% (BARDZO WYSOKI 8)

poziom rozszerzony:

 • biologia – 76% (BARDZO WYSOKI 8)
 • chemia – 68% (WYSOKI 7)
 • fizyka – 77% (BARDZO WYSOKI 8)
 • geografia – 85% (NAJWYŻSZY 9)
 • historia – 65% (WYSOKI 7)
 • informatyka – 87% (BARDZO WYSOKI 8)
 • język angielski – 93% (BARDZO WYSOKI 8)
 • język polski – 85% (BARDZO WYSOKI 8)
 • matematyka – 79% (BARDZO WYSOKI 8) wiedza o społ. – 74% (BARDZO WYSOKI 8).

Oprócz ww. absolwenci III LO zdawali egzaminy z przedmiotów: język angielski-poziom dwujęzyczny, język francuski, język niemiecki, język hiszpański, historia sztuki, filozofia, matematyka-arkusz dwujęzyczny, fizyka-arkusz dwujęzyczny.

Wyniki maturalne gdyńskiej Trójki są najlepsze wśród gdyńskich szkół, a także należą do najwyższych wśród szkół pomorskich oraz w całej Polsce.

Najwyższe wyniki na maturze krajowej w III LO w Gdyni uzyskała ROZALIA SZULC, która znalazła się w gronie 27 najlepszych tegorocznych maturzystów w Polsce wyłonionych spośród 268 257 zdających maturę CKE. Świetna maturzystka z gdyńskiej Trójki została tym samym laureatką IX edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” organizowanego przez krakowską Fundację „Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Rozalia Szulc uzyskała ze wszystkich zdawanych egzaminów wynik 98% (średnia z 7 egzaminów), w tym 4 egzaminy zdane na 100%.

Znakomite wyniki egzaminacyjne uzyskali także absolwenci III LO przystępujący do matury międzynarodowej (IBO). Średnie z wyników uzyskanych na maturze IBO w gdyńskiej Trójce (Gdynia IB World School 0704) są następujące (tylko egzaminy, do których przystąpiło min. 5 osób ; w przeliczeniu na %): język polski, standard level-SL – 90% język angielski, higher level-HL – 99% język niemiecki, SL – 97% systemy środow. i społ., SL – 86% geografia, HL – 91% geografia, SL – 91% historia, SL – 85% historia, Europy, HL – 79% biologia, HL – 93% chemia, HL – 95% fizyka, HL – 92% fizyka, SL – 93% matematyka, HL – 87% matematyka, SL – 93%. Ponadto absolwenci III LO na maturze IBO zdawali egzaminy z: języka francuskiego i sztuk wizualnych oraz teorii wiedzy.

Wyniki uzyskane na maturze IBO w roku 2022 okazały się najwyższe w całej historii realizacji programu IBO w III LO Gdyni, które jest jedną z 2 najstarszych szkół IBO w Polsce (pierwsza klasa IBO powstała w III LO w Gdyni już w 1993 roku). Tegoroczne wyniki na maturze IBO po raz kolejny potwierdzają przynależność III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni-Gdynia IB World School 0704 do elitarnego grona najlepszych szkół IBO na świecie.

Spośród absolwentów i absolwentek III LO w Gdyni najwyższe wyniki na maturze międzynarodowej uzyskała EMILIA MONKIEWICZ, która zdobyła maksymalną liczbę punktów ze wszystkich egzaminów i znalazła się w elitarnym gronie najlepszych na świecie międzynarodowych maturzystów i maturzystek. Emilia zdobyła najwyższą możliwą do zdobycia na maturze IBO liczbę punktów, tj. 45 na 45. W odniesieniu do matury krajowej oznacza to uzyskanie średniej z wyników ze wszystkich 8 egzaminów i za oceny z pracy dyplomowej oraz teorii wiedzy na poziomie 100%!

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w III LO w Gdyni aż dziesięć osób uzyskało na maturze IBO wynik 44/45 pkt. , kolejnych pięć zdobyło 43/45 pkt., a następnych pięć uzyskało 42/45 pkt., cztery osoby uzyskały po 41/45 pkt. , a jedna 40/45 pkt. Łącznie aż 26 osób na 40 zdających zdobyło 40 i więcej punktów na 45 maksymalnych!

Wiesław Kosakowski – dyrektor gdyńskiej Trójki

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content