Rekord szkoleniowy nauczycieli GDYŃSKIEJ TRÓJKI

Aż 38 pracowników pedagogicznych III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni wzięło udział w „międzynarodowej mobilności kadry szkolnej” realizowanej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W projekcie o nazwie „Europa kuźnią dobrych praktyk i wymiany doświadczeń” od marca do sierpnia 2022 r. 30 nauczycielek III LO w Gdyni uczestniczyło w kilkudniowych lub kilkunastodniowych kursach językowych i metodycznych w Irlandii, w Hiszpanii, we Włoszech oraz na Malcie. Dzięki tym kursom pedagogiczna kadra gdyńskiej Trójki mogła udoskonalić kompetencje językowe (języki obce) oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat krajów, w których gościła.

Ponadto 8 nauczycieli III LO, w ramach kursów metodycznych, uczestniczyło przez kilka dni w lekcjach odbywających w hiszpańskich, portugalskich oraz francuskich szkołach. Konfrontacja poziomów nauczania, poznanie innych technik prowadzenia lekcji oraz sprawdzenie siebie w roli nauczyciela w zagranicznej szkole było ciekawym doświadczeniem dla każdego uczestnika/uczestniczki danego kursu. Całkowita kwota dofinansowania z programu POWERSE-2019 wyniosła łącznie 379 933,14 zł. !!!

Cały projekt koordynowały nauczycielki III Liceum Ogólnokształcącego: Pani Sylwia Tarała (inicjatorka przedsięwzięcia) – znakomita matematyczka oraz Pani Marta Bielak-Bodnar – znakomita romanistka. Nadzór finansowy nad projektem był po stronie III Liceum Ogólnokształcącego oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni.