Ładowanie

Ballady i romanse na „trójkowo”

Na pokładzie statku-muzeum „Dar Pomorza” odbyło się w sobotę 3 września w ramach „Narodowego Czytania” spotkanie zorganizowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty przy współpracy z Dyrektorem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Przedstawiciele szkół, które wzięły udział w wydarzeniu zaprezentowali wybrane ballady Adama Mickiewicza, poprzedzając swoje wystąpienie krótką informacją lub ciekawostkami związanymi z danym utworem.

Wśród zaproszonych szkół znalazło się III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni z wielką klasą reprezentowane przez aktorki i aktorów z klasy maturalnej humanistycznej: Aleksandrę Kosmalską, Magdalenę Stachowiak, Kornelię Stankiewicz, Michała Szczepkowskiego i Jana Kozikowskiego (opieka merytoryczna i dydaktyczna: Pani prof. Ewa Prylińska; opieka pedagogiczna: Pani prof.Małgorzata Szymańska-Pancewicz – wicedyrektor III LO). Zespół gdyńskiej Trójki podczas spotkania na Darze Pomorza znakomicie przedstawił autorską interpretację ballady „Kurhanek Maryli”. Gratulujemy !!!

źródło zdjęć: https://www.facebook.com/kuratorium.gdansk/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content