Ładowanie

Zapisy na Wielki Maraton Czytelniczy

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym – ogólnopolskim konkursie objętym honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Kuratorium Oświatowego w Gdańsku. Szczegóły konkursu i zapisy w bibliotece szkolnej w dniach 12 – 16 września w godzinach pracy wypożyczalni (na dole).

Przypominamy, że maraton polega na przeczytaniu 6 książek, wyznaczonych przez organizatora konkursu. Podczas trwania półrocznego maratonu uczestnicy raz w miesiącu piszą testy, zbierają punkty i pozostają w kontakcie ze szkolnym opiekunem konkursu. O zwycięstwie decyduje uważne czytanie książek, które przekłada się na zdobytą ilość punktów uzyskaną na testach. W tym roku do zdobycia jest 126 punktów.

Pierwszą lekturą, otwierającą tegoroczny maraton są Opowiadania bizarne – Olgi Tokarczuk. Alfabetyczna lista książek tegorocznego konkursu w kategorii uczniów szkół licealnych – „Na literackim szlaku”   jest następująca:

Ryszard Kapuściński: Trzeci Rzym [w tegoż:] Imperium
Aleksander Sołżenicyn: Jeden dzień Iwana Denisowicza i inne opowiadania
Terry Pratchett: Piekło pocztowe
Olga Tokarczuk: Opowiadania bizarne
Paweł Wakuła: Björn syn burzy
Peter Wohlleben: Duchowe życie zwierząt.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content