Udział uczniów III LO w zajęciach Politechniki Warszawskiej

DNI POPULARYZACJI MATEMATYKI NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ

Klasy 2M i 3M pod opieką p. Izabeli Radziuk-Śliwińskiej, p. Grażyny Czarneckiej, p. Karola Rawskiego oraz p. Artura Kolincio w dniu 15 września 2022 r. uczestniczyły podczas święta Królowej Nauk w Dniu Popularyzacji Matematyki w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Uczniowie skorzystali z bogatej oferty zajęć matematycznych oraz związanych z zastosowaniami matematyki – wzięli udział w licznych wykładach, warsztatach i pokazach. Ponadto zwiedzili wystawę retro Warszawskiego Muzeum Komputerów i Gier oraz​ wystawę modeli wielościanów. Obejrzeli także filmy edukacyjne o tematyce matematycznej, jak: Paradoks więźniów, Ostatnia Próba, Batman i Zagadka 1000 beczek. Mieli również możliwość porozmawiania ze studentami, zagarnia w gry planszowe oraz gry z Archipelagu Matematyki.

W Dniu Popularyzacji Matematyki w centrum wydarzeń znajdowały się wykłady matematyczne, a także interdyscyplinarne. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Wyjazd okazał się bardzo owocny, gdyż młodzież poszerzyła swoją wiedzę matematyczną, jednocześnie spędzając czas ze sobą.