Ładowanie

Rocznicowe obchody agresji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka

W niedzielę 18 września br. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 83. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Sybiraka. Uroczystość organizowana była przez Związek Sybiraków w Gdyni, Rodzinę Katyńską, W rocznicowych obchodach udział wzięli również parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Marynarki Wojennej.

Korzenie Związku Sybiraków w Polsce sięgają 1928 roku. Represje wymierzone w naród polski przez ZSRR po 17 września 1939 roku przerwały działalność związku na pół wieku. Związek Sybiraków w Polsce reaktywowany został dopiero pod koniec 1988 roku. 14 kwietnia 1989 roku oficjalnie powołano Koło Terenowe Związku Sybiraków w Gdyni, które było głównym pomysłodawcą obchodów.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Emilia Tuszyńska (kl. I B), Nina Zwiercan (kl. I M), Paweł Grot (kl. II B).  Delegację opieką objęła Pani Joanna Jankowska– wychowawca internatu.

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content