Nagrody dla młodych artystów z III LO

24 września 2022 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbył się pokaz filmów zrealizowanych przez Studio Filmowe Żyrafa. Premierowy pokaz obejmował prezentację trzech filmów: „Dziennik” oraz „Tiempo para Valencia” w reżyserii Marysi Błaszkiewicz i „Ręce” w reżyserii Marysi Hendzel 3LO w Gdyni.

Premiera została przygotowana przez uczniów 3LO w Gdyni: Marysię Błaszkiewicz 1Z (reżyserka, scenarzystka, aktorka), Marysię Hendzel 2EH (operatorka, aktorka, tłumaczka język hiszpański), Jana Rzeźniczaka 1M (II reżyser, aktor, konferansjer) oraz Karola Winnickiego 1H (montażysta, aktor, twórca muzyki – dobór utworów, pianista) pod kierunkiem profesor Małgorzaty Olszowej. Opiekę artystyczną nad filmami „Dziennik” oraz „Tiempo para Valencia” prowadziła profesor Inesa Melnychenko.

Filmy otrzymały następujące nagrody:

1.II Międzynarodowy Konkurs Filmowy „Wylęgarnia” 2022 – wyróżnienie w kategorii: film za film „Dziennik”;

2.II Międzynarodowy Konkurs Filmowy „Wylęgarnia” 2022 – wyróżnienie w kategorii: scenariusz filmowy za scenariusz do filmu „Dziennik”;

3.VIII Ogólnopolski Festiwal Filmów „Młode Albatrosy” 2022 – I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2022” dla filmu „Tiempo para Valencia”;

4.VIII Ogólnopolski Festiwal Filmów „Młode Albatrosy” 2022 – „Nagroda Młodego Widza” dla filmu „Tiempo para Valencia”;

5.V Konkurs Filmów Krótkometrażowych w języku hiszpańskim „ELE en Corto 2022” II miejsce za film pt.: „Tiempo para Valencia”;

6.VIII Wojewódzki Konkurs „Sfilmuj Poezję” 2022– II miejsce za film „Ręce”.

Prezentacja filmów została zakończona występem wokalnym. Artyści z Żyrafy zaprezentowali utwór pt. „Thank you for the music” z filmu Mamma Mia! , który otrzymał na II Międzynarodowym Szkolnym Konkursie Filmowym „Wylęgarnia” 2022 – II miejsce w kategorii: muzyka filmowa.

To już trzeci pokaz filmów grupy Żyrafa założonej przez Marysię Błaszkiewicz 1Z w 2019 roku, która na II Międzynarodowym Konkursie Filmowym „Wylęgarnia” 2022 wraz z całą ekipą filmową otrzymała dyplom uznania za całokształt pracy twórczej. Warto wspomnieć, że projekty Studia Filmowego Żyrafa są międzyszkolne i biorą w nich udział dzieci i młodzież z różnych szkół Trójmiasta i okolic. Między innymi główne role w filmie Dziennik zagrali Pola Król z II LO w Sopocie oraz Konrad Kąkol z IX LO w Gdyni.

Plakaty przygotowała Kinga Rybak z IX LO w Gdańsku. Jako statyści m.in. wystąpili też uczniowie III LO: Marta Flejsierowicz 1H oraz Zuzanna Gałecka 1Z.

Gratulujemy !!!