Sprzątanie Świata

Serdecznie dziękuję uczennicom i uczniom z klasy pierwszej „M” pod opieką Pana prof. Waldemara Nehringa i z klasy pierwszej „E” pod opieką Pani prof. Doroty Dźwig, a także grupie 5 osób zakwaterowanych w internacie (koordynacja Jessica Hirsz) za udział, mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, w akcji „Sprzątanie Świata” mającej na celu posprzątanie śmieci zanieczyszczających środowisko przyrodnicze w bliskim sąsiedztwie Naszej Szkoły.

Cieszę się, że w gronie uczennic i uczniów gdyńskiej Trójki są osoby, których dbałość o jakość środowiska przyrodniczego (w tym także klimatu) nie ogranicza się do sfery werbalnej i które nie tylko mówią lub wołają, że należy dbać o środowisko przyrodnicze (w tym także klimat), ale uwalniają to środowisko od śmieci rozrzucanych i pozostawianych przez ludzi lekceważących obowiązek dbania o środowisko przyrodnicze Ziemi.

Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania,

Wiesław Kosakowski

Gdynia, 26.09.2022