Wojewódzki półfinał w badmintonie

W dniu 20.10.2022 odbył się Półfinał Wojewódzki w Badmintonie.

Reprezentacja chłopców, Tymon Jeżewski i Kacper Frąszczak, zakwalifikowała się do Półfinału po emocjonującym barażu, w którym pokonała Zespół Szkół Łączności z Gdańska 3:2. W półfinale spotkali się z zespołami z Sopotu, Gdyni i Tczewa.
W pierwszym swoim meczu spotkali się ponownie z reprezentacją IALO z Gdyni, jednak tym razem przeciwnik musiał uznać wyższość naszych reprezentantów. Rewanż za Mistrzostwa Gdyni udany!! W drugim meczu porażka z Tczewem, w trzecim meczu wygrana z Sopotem dały naszej szkole II miejsce.

Reprezentacja dziewcząt, Aleksandra Kowalczyk i Anna Tomala, po gładkim zwycięstwie w Mistrzostwach Gdyni musiała podjąć rękawice w półfinale. Już pierwszy mecz ze szkołą z Gdańska (przegrany 2:3) pokazał, że walka będzie ciężka. Kolejne spotkania, porażka z Tczewem i zwycięstwo z Sopotem, uplasowały naszą reprezentację na III miejscu.

Ogromne brawa i gratulacje należą się obydwu naszym reprezentacją, które nie oddawały kortu bez walki.