Ładowanie

Smart Metropolia

Lena Bryll, Lola Hołda i Marysia Szczekocka, wsparte przez kolegów i koleżanki z klasy III IBO pod opieką Pani Olgi Wrońskiej reprezentowały głos młodzieży podczas debaty, która miała miejsce 27 października na międzynarodowej konferencji Smart Metropolia w centrum Amber Expo. Paneliści skonfrontowali się zwłaszcza z wyzwaniem, jakie stanowi skuteczna edukacja ekologiczna w kontekście zjawiska „climate anxiety”. Rozważali też wpływ kryzysu energetycznego na politykę klimatyczną. 

Gdyńska Trójka jest partnerem w projekcie „Klimat w szkołach metropolii” realizowanym w ramach grantu EEA (Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz funduszy norweskich). Dzięki udziałowi w projekcie nauka o klimacie na lekcjach geografii czy wiedzy o środowisku przekłada się na konkretne działania w szkole oraz poza jej murami. Otrzymaliśmy środki na realizację zielono-niebieskiej infrastruktury oraz sprzęt multimedialny, a głos młodych może wybrzmieć w dyskusji z władzami lokalnymi oraz krajowymi i międzynarodowymi ekspertami, co daje poczucie sprawstwa i jest krokiem do realnej zmiany.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content