Ładowanie

Spotkanie z profesorem Januszem Tanasiem

W poniedziałek 28 listopada o godz. 12.30 w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panem prof. Januszem Tanasiem – cenionym naukowcem, autorem licznych książek, mającym doświadczenie w nauczaniu i tworzeniu programów nauczania w Australii,  USA, Europie i Chinach na starannie wybranych uczelniach, jak Harvard University, University of California, MIT, British Liverpool University. Prof. Janusz Tanaś pochodzi z Gdyni, jest synem zasłużonych dla naszego miasta: Hanny Tanaś – harcmistrzyni pseudonim „Hanka”, łączniczki Szarych Szeregów oraz harcmistrza Zygmunta Tanasia o pseudonimie „Przebiegły Ryś”, biorącego udział w słynnych akcjach B1 i B2.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy, że swoją obecnością zaszczycili nas również Pani Krystyna Danilecka–Wojewódzka – Prezydent Miasta Słupska znana ze wspierania innowacyjnych działań w edukacji oraz Pan Bartłomiej Przybyciel -Dyrektor Gdyńskiego Centrum Informatyki.

Na uwagę zasługuje fakt, że na sali obecny był również brat prof. J. Tanasia – Pan Leszek Tanaś, brygadier Państwowej Straży Pożarnej, który większość życia spędził ratując ludzi przy katastrofach humanitarnych na całym świecie.

Nie tylko rodzice Pana Janusza pochodzili z Gdyni, z naszym miastem związana była również rodzina żony – Pani Izabeli Dobrostańskiej.  Jej dziadek Józef Dobrostanski oraz ojciec Tadeusz wraz z matką w 1939 roku zostali deportowani na Sybir.

Podczas spotkania prof. Janusz Tanaś wygłosił dla społeczności szkolnej wykład pt. „Inne myślenie”. Po wystąpieniu, odbyły się poprowadzone przez naszego znakomitego gościa warsztaty. Podczas nich, oprócz współpracy w grupach, uczniowie mogli m.in. rozwijać umiejętności krytycznego myślenia, budowania refleksji i rozwiązywania problemów w tematyce innowacji. Dodatkowo dyskutowali, dzielili się opiniami oraz przedstawiali na forum własne pomysły. Posumowaniem był  spersonalizowany raport dla każdej z grup przygotowany przez Pana Profesora. 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy Pracowni Innowacji 3 LAB w ramach realizacji projektu Future.

źródło zdjęcia wyróżniającego: https://www.researchgate.net/profile/Janusz-Tanas

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content