Ładowanie

Mikołajkowy Turniej Szachowy

6. grudnia w świątecznej atmosferze odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Szachowy. W tym roku, zgłosiły się do udziału  w rozgrywkach 24 osoby. Niestety, trudny czas końca semestru i choroby nieco pokrzyżowały plany: ostatecznie przed szachownicami zasiadło 18 osób.

To jedna z tych imprez w naszej szkole, podczas której można odpocząć po trudach szkolnego dnia – uczestnicy grają w skupieniu, a ściszone lecz wesołe rozmowy odbywają się przy słodkim poczęstunku za drzwiami czytelni. W tym roku dodatkowo wszystkim udzielił się przedświąteczny nastrój.

Tegoroczny Turniej Szachowy rozgrywany był na dystansie 5 minut plus 3 sek.

Zwycięzcą okazał się Jakub Pawlak z kl.4P.
Kolejne miejsca zajęli:
2. miejsce: Patryk Szczecina  kl 1 P
3. miejsce: ex aequo – Oskar Reszel kl.P, Marcel Wroński (gościnnie, kl 7 SP) i Janek Skwiercz kl. 1P
4. miejsce: ex aequo – Jeremi Konefał kl.1 P, Maksymilian Mielko kl.1M, Jan Mydlarski kl 1M i Hubert Krata  kl.4P

Turniej nie odbyłby się bez życzliwej pomocy Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni, który już drugi rok z rzędu wypożyczył naszej szkole zegary, a w tym roku także szachownice.

Nasze podziękowanie kierujemy także do Rady Rodziców za ufundowanie poczęstunku oraz nagród dla zwycięzców. W tym roku, oprócz książek o tematyce szachowej na poziomie zaawansowanym dla zwycięzców, na każdego uczestnika turnieju czekały: symboliczny breloczek ‘szachowy’ i drobna słodkość, zaś zdobywca 1. miejsca otrzymał dodatkowo – zamiast pucharu – kubek szachisty.

Należy podkreślić, że turniej odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu ucznia kl. 4P Jakuba Pawlaka, który zadbał o każdy szczegół imprezy. W organizacji wspierał go także Piotr Krajewski (kl. 4P). Dziękujemy i mamy nadzieję, że nasi maturzyści wyznaczyli już swoich następców na przyszły rok!:)

Gratulujemy wszystkim tegorocznym zwycięzcom (niektórzy pobili swoje rekordy z zeszłego roku!) oraz dziękujemy każdemu uczestnikowi za udział. Czekamy na Was w kolejnym roku szkolnym! Grajmy dla przyjemności, grajmy dla spotkania. Bawmy się dobrze – razem.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content